Binyaprak İlham Röportajları: Güler Yıldırım

  Binyaprak İlham Röportajları: Güler Yıldırım

  İçimizden bir hayat hikayesi okumak her zaman bize yol gösterici olmuştur. Bu röportajımızda sevgili Güler Hanım bizlere ilham oluyor, yol gösteriyor. Keyifli okumalar!

  Kısaca biyografinizden bahsedebilir misiniz?

  Güler Yıldırım, 1994'de Diyarbakır'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır'da tamamladı. Harran Üniversitesi'nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü, Bahçeşehir Üniversitesi İnsan Kaynakları bölümünden mezun oldu. Güler aynı zamanda üniversite yıllarında Harran Üniversitesi Women In Business Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TurkishWIN Harran Üniversitesi Kampüs Liderliği yaptı. Araştırmayı, kendisini geliştirmeyi ve yeni insanlar tanımayı çok seven Güler, şimdi bir Telekom şirketinde İnsan Kaynakları Departmanında çalışmaktadır. 

  1) Sizi kısaca tanıyalım: Nerede doğdunuz, ne okudunuz, şimdi ne yapıyorsunuz?

  Merhaba ben Güler Yıldırım.1994 yılında Diyarbakır'da doğdum. Lisans eğitimimi Şanlıurfa Harran Üniversitesi İşletme, Yüksek lisans eğitimimi ise Bahçeşehir Üniversitesi İnsan Kaynakları bölümünde tamamladım. Şimdi ise bir Telekom firmasında İnsan kaynakları departmanında çalışıyorum. Ek olarak birçok sosyal sorumluluk projelerine gönüllü destek veriyorum. 

  2) Aileniz kariyer yolculuğunda sizi nasıl yönlendirdi, destek oldu mu?

  Ailem benim şansım oldu. En büyük destekçim oldu. Ailem olmasaydı bu kadar güçlü bir adım atamazdım.  

  3) Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

  İnsan kaynakları alanında gruplara katılıyorum hatta bazı gruplarda liderlik yapıyorum. Deneyimlerle dolu bir ortamda bulunmak, ilerlediğim kariyer basamağına beni en az zararla taşıyacağına inanıyorum. 

  4) CampusWIN sizin hayatınıza nasıl dokundu?

  CampusWIN benim dönüm noktam oldu. Kariyer sürecimdeki adımlarımda en büyük güç oldu. Olmazsa olmazım, bana cesaret verenim oldu diyebilirim. 

  5) Kendimiz geliştirmek için hangi dijital kaynakları takip edelim? Mutlaka okumalısın dediğiniz kitaplar var mı?

  Dijitalleşen hayatta her şey elimizde ve daha kolay ulaşabiliyoruz. Açıkçası kitapları sınırlandırmak istemiyorum. Kişinin gitmek istediği yolda ne faydalı ise okuduğu, araştırdığı her şey ona destek olacaktır. Yeter ki kendisini geliştirmek istesin.  

  6) Tekrar 20 yaşında olsanız neyi farklı yapardınız? Bu mesleği seçmeyi düşünenlere ne tavsiye edersiniz?

  Hala 20'li yaşlardayım ☺ Hayat boyu devam eden network, bol deneyim ve yabancı dil diyebilirim. 

  7) Anahtar kelimeleriniz nelerdir? 

  İnsan kaynakları, işe alım, ilham, cesaret, network.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.