Bir Mentora Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir?

  Bir Mentora Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir?

  Hepimiz bir mentor sahibi olmamız gerektiğini biliyoruz ama tam olarak bize sağlayacağı faydaları biliyor muyuz? Gelin bu faydalar nelerdir birlikte bir bakalım!

  • Mentorluk ilişkisi mentiye, günümüzün en önemli kaynağı olan zaman konusunda tasarruf sağlar. Menti, edinmek istediği deneyim ve yetkinlikler konusunda mentorunun aktarımlarından öğrenir, mentorunun hatalarından kaçınır.

  • Menti konfor alanından çıkarak, sınırlarını zorlayabilecek sorumluluklar alır. Yeni şeyler denemek, yeni deneyimler ve yetkinlikler kazanmak konusunda mentoru tarafından teşvik edilir.

  • Menti hedeflerinin gerçeğe dönüşmesi konusunda, mentoru tarafından takip edilir, desteklenir ve başarı konusunda motive edilir.

  • Menti ilişki ağını daha deneyimli ve etkin kişilerle genişletmiş olur.

  • Menti sürekli bir kişisel ve profesyonel gelişim imkanı bulur. Yaşam ve kariyer hedefleri konusunda daha derinlemesine düşünme fırsatını yakalar.

  Ve daha niceleri… 

  Henüz bir mentora sahip değilseniz, şimdi tam zamanı diyoruz!

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Avrupa, Amerika ve Türkiye'de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. BinYaprak bir TurkishWIN girişimidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.