Borusanlı’ların Hikayeleri İlham Veriyor

  Borusanlı’ların Hikayeleri İlham Veriyor

  Kadını güçlendirme alanında toplumsal sorumluluk faaliyetleriyle öne çıkan Borusan kadın çalışanlarının tecrübe ve ilham zenginliğini BinYaprak'ta paylaştı.

  Türkiye'nin önde gelen sanayi grubu Borusan; kadın çalışanlarının tecrübe ve ilham zenginliğini BinYaprak kanalında paylaştı. Borusan Eşittir adı altında bir toplumsal eşitlik platformu kuran Borusan çalışanları, BinYaprak kanalında kadınlara "Bu sizin yolunuz, hayallerinize sınır koymayın" mesajı verdi.

  Borusanlı'ların Hikayeleri İlham Veriyor:

  "Bu sizin yolunuz, hayallerinize sınır koymayın!"

  Borusan Holding'de çalışan kadınların ilham verici hikayeleri BinYaprak'ta yayına girdi. Birbirinden ilginç hikayeleriyle, "Bu sizin yolunuz, hayallerinize sınır koymayın" mesajını veriyorlar.

  Çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi BinYaprak, "Şirketler çalışanlarına söz versin, ilham yolculukları çeşitlensin" mottosuyla, şirketlere yönelik BinYaprak – İlham Veren Kadınlar/İlham Veren Şirket servisini başlattı. BinYaprak – İlham Veren Kadınlar/İlham Veren Şirket servisiyle, şirketler kendi çalışan kadınlarının başarı hikayelerini paylaşıp farkındalık yaratıyor. BinYaprak da cesaretlendirme amacıyla, rol model kadınların hikayelerini dijitalde binlerce kadınla buluşturuyor.

  Kadını güçlendirme alanında toplumsal sorumluluk faaliyetleri ile öne çıkan, Türkiye'nin önde gelen sanayi grubu Borusan; kadın çalışanlarının tecrübe ve ilham zenginliğini BinYaprak kanalında paylaştı. Borusan Eşittir adı altında bir toplumsal eşitlik platformu kuran Borusan çalışanları, BinYaprak kanalında kadınlara "Bu sizin yolunuz, hayallerinize sınır koymayın" mesajı verdi.

  Borusan Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık, Borusan Eşittir Platformu'nun bir sorgulama ile başladığını belirterek; "Kurumların kendilerini sorgulayarak daha iyisine, daha başarılısına, daha doğrusuna ulaşabileceğine inanıyorum. Borusan'da kurduğumuz Borusan Eşittir platformu da kendimizi sorgulayarak başladı. Bu platform, kadınların, kariyer yolculuklarında kadın olmaktan kaynaklanan engellere takılmadan ilerlemesinin garantisi olacak. Öte yandan kadınların kendi kendilerine koydukları sınırları aşabilmeleri, öğrenilmiş engellerini kaldırabilmeleri için de çalışacağız. Bu yolculukta BinYaprak; Borusan Eşittir'in en önemli yol arkadaşı."

  BinYaprak Kurucu Ortağı Melek Pulatkonak, "Akademik çalışmalar, kadının iş hayatına katılımını pozitif anlamda etkileyen en büyük faktörün rol modeller olduğuna işaret ediyor. Evimizde rol model eksikliğimiz varsa, iş yerinde ya da dijital ortamlarda bu eksikliği tamamlayabiliriz. Şirketlerin işbirliğiyle ve her yerde fark yaratan kadının katılımıyla bu açığı kapatmaya baş koyduk" dedi.

  Hikayelerini anlat, sen de ilham veren şirket ol...

  KVK Teknik Servis, APCO, Farplas, İpekyol, Borusan Holding ve Güvensan, rol model hikayeleriyle BinYaprak'ta ilham veriyor. Sıra sizin şirketinizin hikayelerini duymaya geldi.

  BinYaprak Hakkında

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kızkardeşlik çemberi. BinYaprak, www.binyprak.com adresindeki servisi ve sosyal medya hesaplarıyla üye ve takipçilerine ilham verirken yine dijital platformlarda eğitim ve etkinlikler düzenlemektedir. 

  pdf
  File Name: BinYaprak-lham-Veren-Kadnlar---lham-Veren-irket---Borusan-Holding.pdf
  File Size: 581 kb
  Download File
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.