Eray Yüksek ile Geleceğin Meslekleri Canlı Yayını

  eray-yksek-post

  Değişen gelecekte mesleklerin aynı kalması mümkün değil, bu da geleceğin mesleklerinin neler olduğu konusunda merak uyandırıyor. Geleceğin meslekleri ile ilgili ipuçları için okumaya devam et!

  Canlı Yayından Geleceğin Meslekleri İle İlgili İpuçları

  Geleceğin tanımı ilginç bir kavram, zamana göre 1 saniye sonrası da, 100 sene sonrası da, 1 milyon yıl sonrası da gelecek. Fütüristlerin ilgilendiği gelecek ise 10 sene sonrası ile başlıyor, milyonlarca yıl sonrasına kadar dayanıyor. Değişen gelecekte mesleklerin aynı kalması mümkün değil, bu da geleceğin mesleklerinin neler olduğu konusunda merak uyandırıyor. 

   • Teknolojinin gelişimi ile sanal gerçeklik, yapay zeka, arttırılmış gerçeklik gibi yeniliklerin türemesiyle geleceğin mesleklerine de üç boyutlu bakmak gerekli.
  • Robotlar bugün tanımlı tüm işleri elden almaya hazırlar, fakat bu göz korkutmamalı çünkü yaratıcılık ve değişik kavramlar gelecekte robotların rutin işleri yapacak olması ile başlayacak.
  • Yapay zeka, arttırılmış gerçeklik, dronelar gelecekte bir çok işi yapabileceği için yaratıcı sektörlere yönelinmeli.
  • Gelecekte biyosentetik çiplerle bilgi aktarımı gibi yeniliklerin herkesi birbirine benzetecek olması sebebiyle farklılaşmanın nasıl sağlanacağı üzerine düşünmekte fayda var.
  • Teknolojik ve etik değerlerin kesişmesi ile yepyeni işler çıkacak, var olan meslekler ise değişime uğrayacak.
  • Gelecek hakkında daha fazla bilgilenmek istiyorsan, State of The Future kitabını okumayı unutma.

  Eray Yüksek'in geleceğin meslekleri ile ilgili konuştuğu videoyu izlemen için link aşağıda:

  Eray Yüksek'i Tanıyalım

  Eray Yüksek İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü tamamladıktan sonra Rotterdam Erasmus Üniversitesi'nde İş İdaresi Yüksek Lisansı yaptı. 1984 yılında Beko'da iş hayatına başlayan Eray Yüksek, 1987 yılında IBM'e katıldı. 21 Temmuz 2006 tarihinde genel müdürlük görevine atanan Eray Yüksek, 2001 – 2003 yılları arasında IBM EMEA Bölgesi Sistem&Teknoloji Satış Lideri, 2003 – 2005 arasında ise IBM EMEA Bölgesi Finans Sektörü On Demand Business Stratejileri Üst Düzey Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Son olarak Madrid'de İspanya, Portekiz, Yunanistan, İsrail ve Türkiye'den sorumlu Yazılım Grubu Direktörlüğü'nü yürütüyordu. Temmuz 2016'da Fütüristler Derneği'nde başkanlık görevine başladı.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.