Milyon Kadına Mentor Mayıs Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor Mayıs Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor mayıs ayı gelişmelerinden haberdar olacağınız yazımız sizinle. İlhamla kalın, keyifli okumalar!

  Sevgili Milyon Kadına Mentor ailemiz,

  Birlikte bire bin katmaya devam ediyoruz. 🙌

  Umuyoruz Haziran ayında sizinle çoşkulu bir haber paylaşacağız: mentor sayımız 1000'i aşacak! Bugün itibariyle 955 gönüllü mentorumuz var.

  Önümüzdeki günlerde birlikte ve ilhamdayız. İlham dolu etkinlikler, kurucu destekçilerimizden fırsatlar ve ilk fiziksel buluşmamızla dopdolu haftalar geliyor.

  En yakın fırsatta bir araya gelmek üzere...

  İlhamla,

  Milyon Kadına Mentor Ekibi

  Kurucu Destekçilerimizden Mesajlar

  Borusan Kocabıyık Vakfı

  Borusan Kocabıyık Vakfı'ndan mentilerimize bir sürpriz ve konser bileti var 🎉

  Programımızda eşleşmelerini tamamlamış ve aktif eşleşmesi olan mentilerimize özel sanat dolu bu fırsat için heyecanlıyız çünkü sürprizlerin devamı gelecek! Mentilerimiz epostanızı kontrol edebilirsiniz.

  DFDS'den Kadın Öğrencilere Kariyer Desteği: Starfish Staj Programı

  DFDS Akdeniz İş Birimi, üniversite öğrencilerine sunduğu Starfish Staj Programı ile mühendislikten finansa, operasyondan insan kaynakları yönetimine kadar farklı alanlarda eğitim gören özellikle kadın öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmaları, profesyonel ağlarını genişletmeleri ve kariyerlerini ilerletmeleri için benzersiz bir olanak sunuyor. Stajyer öğrenciler haftada 3 gün farklı iş birimlerinde çalışarak uygulamalı deneyim kazanıyor ve kendileri için özel olarak tasarlanmış projelerde sorumluluk alıyor. DFDS, Starfish Staj Programı ile kariyerlerine yeni başlayan öğrencilere kapılar açmayı ve potansiyellerini ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Enerjisa

  Dağıtım sektörünü Enerjisa Dağıtım şirketlerinin liderlerinden dinlemeye, değerli konuşmacılarla buluşmaya ve heyecan dolu ödüllü bir yarışmaya var mısın?

  Sen de kariyerine yön vermek ve kariyer fırsatlarını öğrenmek istiyorsan bu etkinlik tam senlik! Hadi sen de hemen başvur!

  25 Mayıs'ta Youthall işbirliği ile gerçekleşecek etkinliğimizin son başvuru tarihi 24 Mayıs olup detaylarına başvuru linkinden ulaşabilirsiniz.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Getir'den Yenilenen Staj Programı: GetirRise

  Getir'in, üniversite öğrencilerine yönelik yenilenen staj programı GetirRise'a başvurular başladı. Öğrencilerin farklı alanlardaki gelişimine odaklanan program, eş zamanlı olarak 360 derecelik bir çalışan deneyimi sunuyor.

  Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir'in, üniversite öğrencilerinin yetkinlik ve gelişimlerine odaklanan uzun süreli yenilikçi staj programı GetirRise'a başvurular açıldı. Dijitalleşen dünyada, hızlı teslimat sektörünün yaratıcısı Getir gibi bir teknoloji şirketinde başlamaları için tasarlanan GetirRise, üniversite öğrencilerinin yepyeni donanımlar kazanarak büyüme yolculuklarına katkı sağlamak üzere hazırlandı. Üniversitelerin 3 ve 4'üncü sınıflarının yanı sıra yüksek lisans programlarında kayıtlı öğrencilerin de başvurabileceği GetirRise, teorik ve pratik eğitimlerin birleştiği, saha ziyaretlerinin, departmanlar arası geçişlerin yer aldığı deneyime dayalı bir gelişim sürecini kapsıyor. 360 derece çalışan deneyimi sunan bu staj programı ile öğrenciler, dünyada bir ilki Türkiye'de başlatarak, market ürünlerini dakikalar içinde kullanıcılarla buluşturan Getir'in kültürünü, çalışma biçimini ve farklı ekipleri deneyimlerken, staj programı sonunda Getir'de çalışma fırsatı yakalayabiliyor.

  Son başvuru 22 Mayıs 2023 detaylarına başvuru linkinden ulaşabilirsiniz.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Yaklaşan Etkinlikler

  23 Mayıs | 15:00

  İlham Verenler - Akbank

  Bu etkinlikte Milyon Kadına Mentor Kurucu Destekçimiz Akbank Ailemiz ile birlikte olacağız! Sevgili konuşmacılarımız Selda Özçalık – Akbanklı Deneyimi ve Akademi Bölüm Başkanı, Burcu Küçükünal – Dijital Tasarım ve İnovasyon Bölüm Başkanı ve Müge Demir Ergün – Kıdemli İş Mimarı sizlerle deneyimlerini paylaşacaklar.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  26 Mayıs | 20:00

  Milyon Kadına Mentor Tanıtım Toplantısı


  Mayıs ayının son program tanıtım toplantısı 26 Mayıs Cuma saat 12:00'da gerçekleşecek. Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, paydaşlar, ilgili mentorlar ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  14 Haziran | 18:00

  İlham Verenler - Beba Vakfı


  Milyon Kadına Mentor ilham verenler buluşmalarımızda ilk kez fiziksel olarak bir arada olacağız!

  New York'tan sevgili Ümran Beba, August Leadership Ortağı & Beba Vakfı Kurucusu, PepsiCo'da en son Çeşitlilik ve Dahil Etme Kıdemli Başkan Yardımcısı (CDO) olarak görev yapmış olan değerli mentorumuz, bu etkinlikte mentileri ile birlikte bizlerle olacak.

  İlham veren kariyeriyle bizlere ışık tutacak Ümran Beba ile buluşacağımız bu etkinlik sınırlı sayıda katılım ile PepsiCo Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşecektir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!

  19 Haziran | 12:00

  Milyon Kadına Mentor Mentorluk Eğitimi

  EMCC Türkiye işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde konuşmacımız Senior Practitioner Koç & Mentor Banu Aykın Köylüer, Banay Akademi Kurucusu, EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takımı Lideri, TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisidir.

  Katılmak İçin Buraya Tıklayın!


  Sizden Gelenler Mentorlarımız 

  "Milyon Kadına Mentor Programı'nda mentor olarak yer almak benim için mutluluk verici. Bu keyifli süreçte mentilerimizle fikir alışverişinde bulunmak ve doğru sorularla mentilerimize fayda yaratmak görüşmelerimizi daha kıymetli hale getiriyor. Mentilerimizin hedeflerine ulaşabilmeleri için gelişmelerini birlikte takip etmek ve kendi yapabileceklerini görmelerine imkan tanımak ise sürecin en önemli kısmı.

  Program kapsamında eşleştiğim mentilerimle şu ana kadarki görüşmelerimizi oldukça güzel ve verimli geçirdik. Böyle kıymetli bir programın hazırlanmasında emeği geçen herkese ve programın destekçilerinden olan değerli şirketim Turkcell'e teşekkür ediyorum."

  – Buse Özen Özgür, Turkcell Master Expert Analyst


  Sizden Gelenler Mentilerimiz

  "Milyon Kadına Mentor Projesi Hayatlara Dokunuyor. Geçtiğimiz günlerde benim için çok kıymetli olan sevgili mentorum Suna Öztop Sarıoğlu ile bir araya geldik. BinYaprak ekibinin değerli projesi olan Milyon Kadına Mentor projesiyle yollarımız kesişmişti. İyi ki de öyle olmuş.

  Kariyer basamaklarını tırmanmak elbette zorlu bir süreç bu süre zarfında gerek mental sebepler gerekse için de bulunduğumuz koşullar sebebiyle karamsarlığa kapılmak mümkün. İşte tam da bu noktada genç kızları (18-25) ve sektör liderlerini dijital bir platform üzerinden bir araya getirmeyi amaçlayan bir mentorlük programı olan Milyon Kadına Mentor Projesine başvurmuştum.

  Suna Öztop Sarıoğlu ile yollarımız kesişti ve birlikte kariyer, kişisel gelişim ,bilgi ve tecrübe aktarımı,sosyal yaşam, gelecek tasarımı,harekete geçme, atak olma ve daha birçoğu hakkında güzel bir bilgi transferi yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Desteğinizi her an hissediyor olmak büyük mutluluk. Mentiniz olmak da öyle, ne büyük bir şans."

  – Merve Bahtiyar, Düzce Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği  Paydaşlarımızdan Mesajlar

   TurkishWIN'in Üniversite Liderlik Programı Olan CampusWIN Academy Başvuruları Açıldı

  TurkishWIN'in üniversite liderlik programı olan CampusWIN Academy başvuruları açıldı ve son başvuru tarihi 20 Mayıs. Üniversite 1. veya 2. sınıfında öğrenci misin? Kendini bir lider olarak tanımlar mısın? İşte fırsat eşitliği hareketine katılmak ister misin? Yetki ötesi liderlik yeteneğine güveniyor musun? EVET diyorsan başvurunu bekliyoruz! CampusWIN Academy liderlik programı hakkında daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsin: www.campuswinners.com

  Başvuru için tık tık

  Bilim Kızı Projesi

  Dr. Ramazan Karaduman PhD'ın 'Yurtdışından Türkiye'ye Bir Girisimcilik Öyküsü' başlıklı konuşması ile bizlerle birlikte olacak.

  WHOZYME Biotechnology kurucusu ve CEO' su, Ramazan Karaduman, Boğaziçi Üniversite'si, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Kimya (çift ana dal) bölümünden 2000 yılında mezun oldu.2006 yılında Almanya Göttingen Max-Planck Enstitü'sünde Biyokimya ve Kimya dalında doktorasını bitirdi. Aynı enstitüde, mikrobiyal ekspresyon metot geliştirmesi, rekombinant protein saflaştırması ve rutin büyük ölçekli üretimden (500 L fermentör) sorumlu yönetici olarak çalıştı.

  2011-2016 yılları arasında, Almanya Münih Max-Planck Enstitü'sünde grup lideri olarak çalıştı; mikrobiyal ve memeli sistemlerinde birçok rekombinant proteinin orta ve büyük ölçekli ekspresyon ve saflaştırılmasında rol oynadı. 2016 yılında, İzlanda Alvotech firmasında çalışmaya başladı ve biyobenzer geliştirmesinde, proses ve teknoloji transferinde ve GMP şartlarında 2.000 L biyoreaktörlerde (SUB) üretimden sorumlu müdür olarak görev aldı. 2018-2022 yılları arasında Türkiye'nin en büyük biyoteknoloji üretim tesislerinden AbdiBio'da Ar-Ge, üretim ve kaliteden sorumlu biyoteknoloji direktörü olarak çalıştı. 2022 yılının Mart ayında Whozyme Biyoteknoloji'yi kurarak, biyofarmasötik ürün, enzim geliştirilmesi ve üretimi alanlarında çalışmalara başladı.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  SistersLab (Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği)

  İBB ve SistersLab ortaklığında yürütülecek "Afetten Etkilenen Yazılımcı Gençlerin Güçlenmesi ve İstihdama Erişimi Projesi" ile afetten etkilenen, mühendislik bölümlerinde eğitim gören 3. ve/veya 4. sınıf üniversite öğrencilerine yönelik 4 yazılım akademisi (bootcamp) ve akademiye dahil olamayan üniversite öğrencileri ve mezunları için ise uzaktan öğrenme sistemi(LMS) oluşturulacaktır. Her akademide; akademiyi başarı ile tamamlayan minimum 5, toplamda minimum 20 katılımcı İBB'de ve partner teknoloji şirketlerinde iş/staj imkanlarına erişmesi sağlanacak. Böylece afetten etkilenen öğrencilerin istihdam ile ekonomik güçlenmelerine destek olunması amaçlanmaktadır. LMS'teki eğitimleri tamamlayıp ardından sistemdeki sınavı başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler İBB'de ve İBB & SistersLab'in partner olduğu teknoloji şirketlerinde işe yerleştirme süreci için yönlendirilecektir. LMS ile 5000 gence ulaşmak hedeflenmektedir. LMS'teki eğitimleri ve sınavı başarılı bir şekilde tamamlayan minimum 200 gencin işe yerleştirme sürecine yönlendirilmesi hedeflenmektedir. Şirketlere yönlendirilen 200 kişiden ise 50 kişinin işe yerleşmesi hedeflenmektedir.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

  Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı

  Toplantıya, İstanbul'dan Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Türkiye ve İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, 360 İletişim Kurucu Başkanı, Denizli'den Denizli Soroptimist Kulubü, DESİAD, GESİFED, GEKA, GİKAD, Denizli Ticaret Odası, Denizli Büyükşehir Kent Konseyi, Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği, Türk Kadınlar Konseyi, Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği, Denizli Kadın Platformu, Denizli Rotary Kulubü, Denizli Otizm Derneği, YKKED, Pamukkale Üniversitesi KASUAM, Ekizler Eğitim ve Gelişim Akademisi katılarak Buldan Vakfı'nın önümüzdeki 3 yıllık stratejinin ne olması gerektiği yönünde düşüncelerini paylaştı. Çalıştayda, katılımcılar arasında yapılan tartışmalar ve paylaşılan fikirler doğrultusunda çeşitli konular ele alındı. Bunlar arasında, eğitimdeki cinsiyet eşitsizliklerinin giderilmesi, toplumsal cinsiyet rollerine ilişkin stereotiplerin kırılması, kadınların liderlik pozisyonlarında daha fazla temsil edilmelerinin sağlanması gibi konular önemli bir yer tuttu. Kuruluşundan bu yana bu sorunların çözümü için çalışmalar yürüten Buldan Vakfı, katılımcıların görüşlerini dikkate alarak stratejik planını güncellemeyi hedefledi.

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız


  Nisan Ayında Aramıza Yeni Katılan Kurumlar

  • Professional Women's Network (PWN),
  • Berdan Civata Enerji İmalat Savunma Sanayi ve Laboratuvar Hiz.Tic.A.Ş
  • Getir
  • Esin Avukatlık Ortaklığı 


  Tüm program paydaşlarımıza ve kurucu destekçilerimize liderlikleri için teşekkür ederiz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  Milyon Kadına Mentor programı, CampusWIN Akademi gönüllülerinden oluşan bir çember.
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.