Milyon Kadına Mentor Programı Menti Deneyimi: Gökçe Ceylan

  b2ap3_medium_4

   Milyon Kadına Mentor programımızın Mentilerinden sevgili Gökçe Ceylan ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. İlham dolu röportajımızı sakın kaçırmayın!!

  1) Seni kısaca tanıyalım: Nerede doğdun, ne okudun ya da okuyorsun?

  İTÜ'de endüstri mühendisliği, Anadolu Üniversitesi'nde ekonomi okumaktayım.

  2) İş deneyimin var mı?

  Topluluk ve öğrenci temsilciliğinin yanı sıra finans ve FMCG alanında staj deneyimim var.

  3) Hayat motton nedir?

  Uçamıyorsan koş, koşamıyorsan yürü, yürüyemiyorsan sürün ama ne yaparsan yap ilerlemeye devam et.

  4) Kendini geliştirmek için neler yapıyorsun? En son hangi eğitimi aldın?

  Günlük olarak psikoloji, nörobilim (genel olarak tıp alanında) makalaleri ve analizleri okuyorum. Liseden beri psikoloji anlayışımı geliştirmeye ve kendimi anlamaya çok önem veriyorum. En son aldığım eğitim, bir program kapsamında katıldığım veri görselleştirme ve sunum eğitimiydi. Son derece güzel ve etkileyici sunumlar hazırlamaya yönelik taktikler aldık :)

  5) Milyon Kadına Mentor Programında menti olmaya nasıl karar verdin? Seni ne motive etti?

  Yakın bir arkadaşım yayınlanır yayınlanmaz Instagram postunu iletti. Çok fazla emek gösterdiğim ama bilgi ve deneyim yönünden eksikliğimi, emeklerimin sonucuna bakarak görebildiğim bir dönemdi. Bu yüzden ilana bakar bakmaz menti olmaya karar vermiştim bile.


  6) Programda menti olarak yer almanın sana katkıları neler? Bu sürece başladığından beri gelecek planların nasıl dönüştü?

  Mentorlarımdan ilki risk alma, belirsizliği yönetme, yarışmalara katılma konusunda hem deneyimli hem de anlayışlı, harika birisi. Onun mentisi olduğumdan beri çok daha aktif bir şekilde yarışmalara katılıyorum ve dereceler elde ettim. Ekip toplama konusunda hızlandım ve iyileştim. Mentorlarımdan ikincisi, stres yönetimi ve planlı bir şekilde hedeflere ulaşmada perspektif ve uzmanlığını esirgemeyen, çok iyi dinleyen, harika birisi. Mindfulness tavsiyesi hayatımda büyük bir etki yarattı.

  7) Buradan mentoruna iletmek istediğin bir not var mı?

  Her iki mentoruma da ilgileri, destekleri, beni dinledikleri ve efektif tavsiyeleri için en içten teşekkürlerimi iletiyorum :)

  8) Aramıza yeni katılan ve menti olmak isteyen kız kardeşlerimize önerilerin neler olur? Mentilik yolculuğundan tüyolar paylaşır mısın?

  İnisiyatif alın. Toplantıları siz ayarlayıp bir objektife yönelik hazırlıklı gidin. Çekinmeden konuşun. Eksik veya hazırlıksız hissedip endişelenmeden kendinizi özgürce ifade edin. Toplantı yapamadığınız zamanlarda bile durum özetleri ve mesajlarla iletişimi sürdürün.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.