Milyon Kadına Mentor Programı Menti- Mentor Deneyimi: Ayşe Görücü & Gülşah Çokçalışkan

  b2ap3_large_Screen-Shot-2022-05-25-at-2.56.18-P_20220530-074317_1

  Milyon Kadına Mentor Programı mentorlarından  İstanbul Blockchain Women Derneği üyesi Ayşe Görücü  ve mentisi Gülşah Çokçalışkan'ın deneyimlerini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin.

  Mentorumuz  Ayşe Görücü

  İstanbul Blockchain Women Derneği üyesi olarak Milyon Kadına Mentor projesinde üniversiteden yeni mezun ve iş hayatına yeni atılmış bir  hemcinsime yol gösterici olma şansı elde ettiğim için mutluyum. Sevgili Gülşah'a beni seçtiği için teşekkür ediyorum. 

  Teknoloji çok ilerlese de insan ilişkilerinde hala ayaklarımızın aynı taşlara takıldığını kariyer koçluğu, mentorluk ve yönetim danışmanlığı görüşmelerimde fark ediyorum. Her şeyden önce insanız ve birbirimize ihtiyacımız var. Adı ne olursa olsun her ilişkide birbirimize ayna tutuyor ve gelişim yolculuğumuza destek oluyoruz. Biz Gülşah ile birbirimize mentorluk yaptık.

  Bir misyonum var. Gençlere hayat yolculuklarında destek olmak. Onlar bizim geleceğimiz. Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlediği ve zamanı koşarak yaşadığımız bu çağda gelecek bugün.


  Mentimiz Gülşah Çokçalışkan 

  Hayalim mesleğimi iyiliğe dönüştürebilecek ve insanlara fayda sağlayacak bir alanda çalışmaktı. Araştırmalarım sonucu "yapay zeka" ile tanıştım ve kendimi geliştirip gerçek dünya projelerinde çalışmak için uzun dönem stajımı bu alanda yaptım ve çalışmaya başladım. Fakat işim ile ilgili birtakım endişelerim olduğu için işimden ayrıldım. BinYaprak platformunun projesine başvurdum ve mentorum Ayşe Görücü ile eşleştim. Ayşe hanım, içinde bulunduğum o karamsar ruh halinden çıkıp özgüvenimi kazanmamı sağladı ve bana kurucusu olduğu Rahuda şirketinde çalışma fırsatı verdi. Bu sayede farklı teknolojiler ile ilgili ufkumu açarak hayalim olan sosyal fayda için yapay zeka projelerimi hayata geçirebileceğime inanmamı sağladı ve hayallerime giden yola ışık tuttu.

  Genç kadınların feyz alacağı mentorler ile buluşmasına fırsat verdiği için BinYaprak ailesine, ve hayallerime giden yola ışık tuttuğu için mentorum Ayşe Görücü'ye  çok teşekkür ederim. Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere güveninin hakkını verecek bir gençlik ve bizlere yön veren mentorlerimiz ile geleceği güzelleştireceğimize inanıyorum. Bunun için çalışan herkese çok teşekkür ediyorum.


  Milyon Kadına Mentor Programı Nedir?  

  Milyon Kadına Mentor Hareketi, 15-25 yaş arasındaki genç kızlar ile sektör liderlerini dijital platformda bir araya getiren ve genç kızların kariyer hedeflerini destekleyen bir mentorluk hareketidir.

  2021 yılında STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında kariyer hedefleri olan genç kızları desteklemek üzere hayata geçirilen Milyon Kadına Mentor Programı'na 2023'te, alan farkı gözetmeksizin, okuyan ya da yeni mezun tüm genç kızlar ve liseler de eklendi. Milyon Kadına Mentor Programı kapsamında, kariyer yolculuğunda mentor arayan tüm genç kızlara destek olma hedefiyle çalışmalar devam etmektedir.

  Program, ABD Ticaret Odası'na bağlı ABD – Türkiye İş Konseyi'nin Women in Business (İş Dünyasında Kadınlar) çalışma grubu eş başkanları Ümran Beba (Kurucu, Beba Vakfı ve Partner, August Leadership) ve Canan Özsoy'un liderliğinde ve proje paydaşları TurkishWIN ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin işbirliğiyle hayata geçirilmiştir.


  Milyon Kadına Mentor Programına Kurum Olarak Nasıl Katılabilirsiniz? 

  Kurumların ilk adımda katkı ve katılım formunu Milyon Kadına Mentor global sitesi üzerinden ve bu linkten iletmeleri, BinYaprak aktivasyon adımları sonrasında mentorlarını sitemize profillerini doldurmaları için yönlendirmeleri gerekmektedir.


   Milyon Kadına Mentor Programına Menti/Mentor Olarak Nasıl Katılabilirsiniz? 

  Milyon Kadına Mentorluk programı kapsamında BinYaprak 1:1 mentorluk programına menti veya mentor olarak katılmak istiyorsanız ilgili formumuzu doldurmalısınız.

  Menti katılım formumuz

  Mentor katılım formumuz

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  Milyon Kadına Mentor programı, CampusWIN Akademi gönüllülerinden oluşan bir çember.
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.