Murat Babadalı ile İş Ararken Sosyal Medyayı Doğru Kullanın

  Pembe-Siyah-Oyun-Youtube-Kk-Resmi-2

  İş başvurusu sürecinde sosyal medyanın büyük bir rol oynayabileceği aklına gelir miydi? YeniBirİs.com ‘un Müşteri İlişkileri Lideri Murat Babadalı’dan iş ararken sosyal medya kullanımına dair ipuçları 24 Mayıs 2016 tarihli canlı yayınımızdaydı, sen de bilmek istersen okumaya devam et!

  BAŞARILI BİR İŞ HAYATINA GİDEN YOLDA ANAHTAR KELİME: “SOSYAL MEDYA”

  • IK uzmanlarının çoğu sosyal medyayı aktif kullanmaya başladı, ilerleyen teknolojinin ulaştığı geniş kitle işe alım süreçlerini ve adaylara ulaşmayı da kolaylaştırdı.

  • Hepinizin sosyal medya profilleri IK’lar tarafından inceleniyor ve yetkililer artık başvurulacak yerin ekosistemine, kültürüne uyum sağlayıp sağlanılamayacağı konusunda az çok fikir sahibi olabiliyor.

  • Facebook, Google’dan sonra en çok kullanılan websitesi; bu yüzden orada 2 ayrı profil oluşturup birini profesyonel diğerini gündelik olarak kullanırsan özel hesaplarında paylaştığın her şeye dikkat etmeye çalışman gerekmeyecektir.

  • Linkedin’de çalışmak istediğin şirketlerin çalışanlarıyla iletişime geçmelisin, böylece görüşmeye gitmeden bile bir network oluşturmuş olursun, kariyer patikalarıyla ilgili fikir edinip mülakatta yeni bir iletişim başlatabilirsin.

  • Twitter ise bir micro-blog’tur ve burada hashtag kullanarak hitap etmek istediğin kitleyi belirleyebilir, network oluşturup sesini duyurabilirsin!

  • Sadece bu ağlarla değil, infografik bloglar oluşturarak da kendini tanıtabilir, özgeçmişini insanlarla kolayca paylaşabilirsin.

  Canlı Yayının tamamını izlemek için buraya tıklayabilirsin. 

  KONUŞMACIMIZI TANIYALIM: Peki Murat Babadalı Kimdir?

  Marmara Üniversitesi-Sosyal Antropoloji bölümü mezunu olan Murat Babadalı, Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi master’ı yapmıştır. TRT, HSBC gibi şirketlerde farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra YeniBirİş.com’ da Müşteri İlişkileri Takım Lideri pozisyonuna gelerek kariyerine ivme kazandırmıştır. Güncel olarak da bu görevine devam etmektedir.

   

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.