Networking Nedir?

  Networking Nedir?

  Kendi networkünüzü yaratmak, networkünüzün farkına varmak ve bu ağı etkili bir şekilde kullanmak için önce "network"ün tanımını öğrenmek lazım. Sence, network nedir?

  1) Networking, Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma sanatıdır.

  2) Networking, özünde yeni bağlantılar kurma ve var olanları sürdürme becerisidir. Nasıl yapıldığını bilmek ve bunun için mesai harcamak gerekir.

  3) Networking, ilişki yönetimini kapsayan bir kavramdır. İlişkilerin karşılıklı olması yetmez. Aksine karşılık beklemeden çevrenizi geliştirebilmek Networking'in püf noktasıdır. Zaman içinde birbirini tüketen ilişkiler kurmayı başarılı bir Networking sayamazsınız.

  4) Networking, eylemdir. Birçok planlı hareketin bir düzen içinde başarıyla yapılmasıdır. Hem siz hem de çevreniz için değişim vardır.

  5) Networking bir süreçtir. Kısa ve uzun vadeli stratejilerinizin olması gerekir.

  6) Networkünüz canlıdır. Onu yaşatmak için ihtiyacı olan özeni ve ilgiyi göstermelisiniz. En önemlisi, insanları sevmeyi sevmelisiniz.

  7) Networking, zamansızdır. İhtiyaç duyulmadan kurulmalı ve ihtiyaç giderildikten sonra da bırakılmamalıdır. Önce siz çevrenize yardımınızı sunarsınız. Sonra çevreniz sizi en iyi yerlere taşır.

  8) Networking'de tutarlılık ve süreklilik esastır.

  9) Networking çok boyutludur. Yeni ilişkiler kurup arkadaşlarınızın sayısını artırdıkça networkünüz genişler. Ancak güven bağları güçlendikçe networkünüz derinlik kazanır. 


  Kaynak: "Tanışma, Tanıştırma, Tanınma Sanatı: Networking" Ertuğrul Belen

  "Network" canlıdır. Onu yaşatmak için ihtiyacı olan özeni ve ilgiyi göster, arkadaşlarını davet et, yarışmaya katıl:
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.