Veri Bilimi Alanı İçin Kitap Tavsiyeleri

  veri bilimi

  Veri Bilimi günümüzün en popüler araştırma ve uygulama alanlarından. Bu alanda kendinizi geliştirirken okuyabileceğiniz kitap önerileri bu yazımızda. Keyifli okumalar! 

  Ünlü veri bilimi uzmanları Foster Provost ve Tom Fawcett tarafından yazılan Data Science for Business, veri biliminin temel ilkelerini tanıtır ve topladığınız verilerden yararlı bilgiler ve iş değeri elde etmek için gerekli olan "veri analitik düşünme" konusunda size yol gösterecek. 

  Bu kılavuz aynı zamanda günümüzde kullanılan birçok veri madenciliği tekniğini anlamanıza yardımcı olur. Provost'un son on yılda New York Üniversitesi'nde öğrettiği bir MBA kursuna dayanan kitap, bu ilkeleri açıklamak için gerçek dünyadaki iş problemlerine örnekler sunuyor.

  The Numerati 

   Her gün, sadece modern dünyada yaşayarak kendimizle ilgili ürettiğimiz verilere kim bakıyor ve onlarla ne yapıyorlar?

  Gazeteci Stephen Baker, bu soruları araştırıyor ve bize girdiğimiz dünyaya ve bu dünyayı kontrol eden insanlara yönelik büyüleyici bir rehber sunuyor. 

  Numerati, bizi işçiler, müşteriler, seçmenler, potansiyel teröristler ve sevgililer olarak tanımlayarak insan ilişkilerinin her alanına giriyor. Eğlenceli ve aydınlatıcı Numerati, insanlığın matematiksel modellemesinin hayatımızın her yönünü nasıl değiştireceğini gösteriyor.

  Bad Data Handbook: Cleaning Up The Data So You Can Get Back To Work

  Kötü veri nedir? Kimi bunu eksik değerler kimi hatalı biçimlendirilmiş kayıtlar olarak görür, ancak kötü veri çok daha fazlasını içerir. Bu el kitabında, veri uzmanı Q. Ethan McCallum, kötü veri sorunlarından nasıl kurtulduklarını veri alanının her köşesinden 19 meslektaşını bir araya getirerek anlattı.

  Zorlu depolamadan zayıf temsile, yanlış yönlendirilmiş politikaya kadar, kötü veriye giden birçok yol vardır. Sonuç olarak kötü veriler, önünüze çıkan verilerdir. Bu kitap, onu aşmanın etkili yollarını açıklıyor.

  Data Science For Dummies

  Hızlı bir başlangıç yapmak isteyen BT uzmanları ve öğrenciler için mükemmel bir başlangıç noktası. İş vakalarına odaklanan kitap, büyük veri, veri bilimi ve veri mühendisliği konularını ve bu üç alanın nasıl muazzam bir değer üretmek için nasıl birleştirildiğini araştırıyor. 

  Bu kitap hangi teknolojileri, programlama dillerini ve hangi matematiksel yöntemlere odaklanacağınızı anlamanıza yardımcı olacak.

  Bu yazımda uluslararası platformlardan edinebileceğiniz 4 kitap tavsiyesinde bulundum. Umarım faydalı olmuştur. Tekrar görüşmek dileğiyle.


  CampusWIN yazarlarından Şeyma Özen tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.