Videolar

  Kendi Hikayenizi Yazın! - BinYaprak İş Arama Çemberleri (Sedef Karagöz)

  BinYaprak İş Arama Kız Kardeşlik Çemberlerinde Kız kardeşliğin Gücü!
  Binyaprak İş arama Çemberleri‘nin bu haftaki etkinliğinde, Matrix Talent Yönetici Ortağı ve İlk Yaprağımız sevgili Yaprak Metin'in moderatörlüğünde, SANKO Enerji Grubu Genel Müdür Yardımcısı Sedef Karagöz ile kariyer hikayesini konuştuk.
  #milyonkadınamentor #iştekızkardeşlik #işararkenyalnızdeğilsin

  -----------------------
  Sedef Karagöz, ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden yüksek lisans derecesi ile mezun olan ve ODTÜ İşletme Fakültesinde MBA Programını tamamlayan Sedef Karagöz, evli ve bir çocuk annesidir.
  Sedef Sertifikalı Kıdemli Proje Yöneticisi ve İşletme Yönetimi ve Yönetim Koçluğu Uzmanıdır. Küresel bir şirket de dahil olmak üzere 30 yılı aşkın proje teslimi ve değer yönetimi gerçekleştirme tecrübesi ile altyapı ve mühendislik, tedarik ve inşaat projeleri, programlar ve portföylerde çeşitli ölçek ve kapsamlarda danışmanlık yapmaktadır.
  Sedef, 2003 yılında katıldığı Siemens’te, enerji alanında faaliyet gösteren çeşitli iş birimlerde yöneticilik yaptıktan sonra, 2013 -2015 yılları arasında Siemens A.Ş. İcra Kurulu Üyesi ve Enerji Sektöründen Sorumlu Ülke Lideri olarak görev yaptı. Karagöz, 2015 yılında Siemens’ten ayrılarak, Türkiye ve Hollanda merkezli, mühendislik çözümleri geliştiren şirketler kurdu.
  Sedef , 2021 yılı itibari ile Sanko Enerji Grubunda Genel Müdür Yardımcısı çalışmaya başladı.
  Sedef, operasyon, proje ve program yönetimi, mentorluk, teknik danışmanlık, değer mühendisliği ve optimizasyon konularında geniş bilgi birikimi ile enerji proje sunumunda üst düzeyde bilgi ve uygulamalı deneyime sahip, imalat sanayiinde tanınan bir uzmandır.

  Yaprak Metin, İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü'ne başladığı yıl eş zamanlı olarak mainframe sistemlerde programcı olarak çalıştı. Nokia'da Analist Programcı ve Project Manager olarak çalışmaya devam etti. Ankara Üniversitesi'nde İşletme okudu. AC Danışmanlık'ta IT Danışmanı olarak çalıştı.Loginit'e Satış ve Pazarlama Müdürü olarak katıldı, Loginit Genel Müdürü olarak devam etti. Spengler Fox'da IT'den Sorumlu Senior Danışman olarak çalıştı. Yaprak, özellikle IT ve Telco alanlarında profesyonel olarak hizmet verdi ve HR yönetimi, Executive Search ve Organizasyonel Gelişim ve Kariyer Yönetimi konularında uzmanlaştı. MATRIX International Consultancy'de Ortak olarak farklı uluslararası firmalarda Yetenek Yönetimi, Reorganizasyon ve Executive Search konularında aktif olarak çalışmaktadır.

  BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.