Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  7. BİNYAPRAK İLHAM BULUŞMALARI

  Eğitim-öğretim dönemi sonuna yaklaşırken, tatil planları yapılırken ve yılın yarısını geride bırakmışken BinYaprak İlham Buluşmaları 7.kez bizlerle ilham ve hayal dünyamızın kapılarını sonuna kadar araladı. Tüm ilham almak isteyenleri ve birbirinden değerli konukların ilham dolu konuşmalarını bir araya getiren BinYaprak, bu ay konuk konuşmacıları Doç. Dr. Tuba Günel ve Refika Birgül ile İlham Buluşmalarını gerçekleştirdi.

  7-binyaprak-ilham-bulusmalari

  Eğitim-öğretim dönemi sonuna yaklaşırken, tatil planları yapılırken ve yılın yarısını geride bırakmışken BinYaprak İlham Buluşmaları 7.kez bizlerle ilham ve hayal dünyamızın kapılarını sonuna kadar araladı. Tüm ilham almak isteyenleri ve birbirinden değerli konukların ilham dolu konuşmalarını bir araya getiren BinYaprak, bu ay konuk konuşmacıları Doç. Dr. Tuba Günel ve Refika Birgül ile İlham Buluşmalarını gerçekleştirdi.

  İş hayatında kadın-erkek eşitliğine gönül adamış birbirinden heyecanlı katılımcıları ve capcanlı ilham dolu konuşmaları ile konuklarına bu ay İnogar ev sahipliği yaptı. Çeşitli ilgi alanlarına sahip herkesin kendine yeni ufuklar açarken, networkingin gücünü hissedebileceği etkinliğimizde tüm katılımcılar ve konuklar ile ilham yolculuğuna yeni kapılar araladı.

  Yayınımız Yemek Mucidi ve Youtuber Refika Birgül ve kurucumuz Melek Pulatkonak ile başladı. Konumuz: ''Bir Yemek Mucidinin YouTube Yolculuğu". Konuğumuz değerli Refika Hanım kariyer yolculuklarından bahsettikten sonra yaşamına dair ilham noktalarını bizlerle paylaştı;


  • Ekranlardan da sık sık gördüğümüz konuğumuz Refika Hanım, kendine challenge yani meydan okuyarak matematik fizik sevmesine rağmen ilgi duyduğu alan Psikoloji bölümünden mezundur.
  • Peyami Safa'nın bir sözü olan "Aşk mücadelesi içinde değil, mücadele aşkı içerisinde olun." ile bizlere ilham aldığı mücadele aşkından bahsetti.
  • Ebeveynleri ile yaşadığı meslek konusuna dair çatışmalarından bahseden konuşmacımız, nasıl 28 yaşında genel müdürlük koltuğuna geçtiğini anlattı.
  • Hobisi olan yemek yapmayı ve bu tarifleri yazmaya nasıl başladığını, kitap yazarken nasıl kendini keşfettiğini ve kitabına gelen tepkilerden ve ilgilerden bahsetti. 
  • Zaman geçtikçe toplumun nasıl yemek konuşmaya başladığı, kitle iletişim araçlarının bizlere nasıl etki ettiğini anlatan Refika Hanım, yemek programı ve bunu nasıl iş hayatı olduğunu, Youtube hayatına nasıl kattığından bahsetti.
  • Her kanalda farklı bir içerik üreterek, mutfağındaki üretim için sürekli çeşitli yerlerden ve kaynaklardan hayal gücünü besleyerek kendini güncel tutma ipuçlarını bizlerle paylaştı. 
  • Yemek yaparken aslında kendine nasıl yolculuk yaptığını, kendini keşfetme ile içindeki sesi duyarak nasıl mesleğinde kariyer yoluna devam ettiğini anlattı.
  • Değerli Refika Hanım, beslenme konularında da çok disipline inandığını ve özellikle ekonomi, psikoloji, tarih gibi birçok konuda sürekli okuduğundan bahsetti.
  • Yaptığımız şeylerde içimizdeki nedeni tüm samimiyet ile dışarıya çıkarmanın önemini belirten değerli konuşmacımız, konuşmasına yeni nesil ve youtube, marka, reklamlar, pazarlamalardan da bahsettikten sonra canlı yayını sonlandırdı.

  7. BinYaprak İlham Buluşmaları'nda son canlı yayın konuklarımız İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Akademisyeni Doç. Dr. Tuba Günel ile CampusWINer Betül Ertem. "Akademisyen Bilim İnsanı Gözüyle Moleküler Biyoloji ve Genetik" konusunda bizlere ve sağlığımıza dair ışık tutarak özellikle bu noktalara değindiler:


  • Kendi kariyer yolcuğundan bahseden konuğumuz daha sonrasında aslında insanların kafasında yer alan Moleküler Biyoloji ve Genetik kavramının ne olduğunu bizlere doğrusu ve yanlışını karşılaştırarak anlattı.
  • Moleküler Biyoloji ve Genetik geleceğin mesleği olarak söyleniliyor ama o ne zaman gelecek konusunda da bizlere ilham olan konuğumuz geleceğin gidişatı hakkında fikirlerini bizlerle paylaştı.
  • Akademisyen ve bilim insanı arasında farklardan da bahseden Tuba Hanım, her iki şapkasını da göz önünde bulunarak ileride bu konuda kariyer hedefi olan kişilere öneri ve ipuçlarında bulundu.
  • Türkiye'de temel bilimlere verilen önem ve ilginin gün geçtikçe daha iyiye gittiğini söyleyen konuşmacımız, öğrencilere sağlanan özendirici imkanlardan da bahsetti. Temel bilimlere uyandırılması gereken farkındalık ve önemin nasıl sağlanabileceğinden ve bu alana yönelmeyi hedefleyen öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
  • Moleküler Biyoloji ve Genetik konusunda yeni çalışmalar yapabilmek için kendisinden örnekler veren Tuba Hanım, öğrencileri ile nasıl ekip çalışma yaptığını ve akademisyen şapkası ile Bilim İnsanı şapkasını nasıl birleştiğini anlattı.
  • Klasik BinYaprak sorumuz ile yayın sonuna gelirken Tuba Hanım'a "20li yaşlarınıza geri dönseydiniz ne yapardınız?" diye sorduk ve cevabı daha erken yaşlarda yurtdışı deneyimi yaşanması ve farklı kültürler, çalışma ortamları, deneyimleme ile hayat bakış açısını değiştirmenin önemini bahsetti.
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.