BinYaprak’tan ‘Dijital Kız Kardeşlik Çemberi’ Çağrısı

  BinYaprak’tan ‘Dijital Kız Kardeşlik Çemberi’ Çağrısı

  İş hayatına hazırlanan farklı coğrafyalardan üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştığı BinYaprak 1.yaşını kutluyor.

  Çalışan kadınlara, iş hayatı yolculuklarında ilham vermek, onları desteklemek ve onların başarılarını kutlamak için yola çıkan BinYaprak, 1. yaşını 'İş Hayatında Birlikte Varız' diyerek kutladı. BinYaprak sosyal medya hesaplarında #KızKardeşlikÇemberi hashtagiyle yapılacak video paylaşımlarla en geniş el ele dijital kadın çemberi oluşturma çağrısı yaptı.

  İlk çember, 2200 üye arasından Leyla Alaton, Evrim Aras, Jülide Ateş, Ahu Serter gibi iş dünyasının güçlü kadınları, altı İlham Veren Şirket'in çalışan kadınları ve güçlü danışma kurulu tarafından oluşturuldu. BinYaprak 2018 yılında 300 bin üyeye ulaşarak çemberi büyütmeyi amaçlıyor. 

  BinYaprak çalışan kadınların buluştuğu dijital sosyal bir ağ olan ve ilham veren rol model kadınların hikayelerini içeren videolar yayınlıyor. Bu güne kadar yaptığı yüzyüze ve dijital etkinliklerde 500 bini aşkın kadına dokunmayı başaran platform, şimdi de kadınları birbirine destek vermek adına harekete geçirmeye davet ediyor. 

  BinYaprak Kurucu Ortağı Melek Pulatkonak 'Kadını iş hayatında harekete geçirmeye kafayı taktık. Kız kardeşlik dayanışmasını coğrafya engelini kaldırarak dijital ortama taşıdık ve ilk 365 günümüzü devirdik. Her gün kız kardeşlik çemberimize cömert ve cesaretli kadınlar ekleniyor. Bu yolda şirketlerin ve erkeklerin de desteğini aldık. Kendisi, kızı, kız kardeşi, eşi, sevgilisi, şirketi, memleketi adına iz bırakmak ve kadını iş hayatında harekete geçirmek isteyen herkesi bekliyoruz. Biz yola çıktık, çemberi güçlendirmenin tam zamanı şimdi.' diye ekledi. 

  BinYaprak'ın desteğiyle Yeditepe Master bursu alan ve Intertech'de Yazılım Mühendisi olarak işe başlayan Sema Kübra Arslan 'BinYaprak sayesinde hayatım değişti. Artık yalnız olmadığımı biliyorum' dedi. 

  KVK Teknik Servis, İpekyol, FarPlas, Güvensan ve APCO'nun çalışanlarının ilham veren hikayelerinin katılımıyla şirketlerin de ilham hikayelerini gün ışığına çıkaran BinYaprak, kurumlara da çalışanlarının hikayelerini anlatmak için söz veriyor.

  Kız Kardeşlik Çemberi hareketine katılım adımları ve detaylı bilgi için:

  Kadının iş hayatındaki potansiyelini harekete geçiren dijital kız kardeşlik çemberi BinYaprak 1. yaşını kutlarken, tüm kadınlar birbirlerine kattıkları değer için el ele veriyor.

  21 Ekim'de eller kavuşuyor!

  Sesimizi her kesimden kadına duyurmak adına Türkiye'nin en geniş el ele dijital kız kardeşlik çemberini oluşturuyoruz. Birlikte büyümek, gelişmek ve hayalleri gerçeği taşımak için hayatın her alanındayız. Çalıştıkça mutlu olan kadınların yalnız olmadığını kanıtlamak için sen de, seni etkileyen, kendi rüzgarını keşfetmene yardım eden kişi veya kişilere 21 Ekim'de sosyal medya üzerinden teşekkür ederek onları #KızKardeşlikÇemberi hashtagi ile çembere davet et, desteğin yayılarak büyüsün! Kız kardeşlik çemberine katılmak çok kolay: 

  1. Sana destek olan bir kadına elini uzatırken teşekkür mesajınla birlikte videonu çek. 

  2. Sosyal medya hesabında #KızKardeşlikÇemberi hashtagi ile paylaş. 

  3. Teşekkür ettiğin kişiyi sosyal medyada etiketleyerek çembere davet et.

  Mesela biz iş çevremizden bir teşekkürler başlayalım

  İstersen aileye de dokunalım

  Peki ya tanımadığımız ama uzaktan uzağa ilham aldığımız rol modellerimiz

  Tabi ki erkekler de bu çemberde

  BinYaprak hakkında

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi. BinYaprak, www.binyaprak.com adresindeki servisi ve sosyal medya hesaplarıyla üye ve takipçilerine ilham verirken, yine dijital platformlarda eğitim ve etkinlikler düzenlemektedir.

  Desteğin ve katılımın için şimdiden teşekkür ederiz.

  Seçtiğimiz Bölüm Geleceğimizi İnşa Eder
  Geleceğin Meslekleri Nelerdir?
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.