Yazılar

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  Elif Gürdal ile Canlı Yayın: Visual Teknolojilerde Kariyer Nasıl Yapılır?

  Üç boyutlu yazıcılar, simülasyonlar, görsel teknolojiler hayatımıza tüm hızıyla giriyor. Peki bu teknolojileri nasıl yakalayacağız? Cevaplar bu canlı yayında!

  Steamwin-Elif-Gurdal-canli-yayin

  Üç boyutlu yazıcılar, simülasyonlar, görsel teknolojiler hayatımıza tüm hızıyla giriyor. Peki bu teknolojileri nasıl yakalayacağız? Cevaplar bu canlı yayında!

  11 Ocak 2018'de 3DS Ülke Müdürü Elif Gürdal ile visual teknolojilerde nasıl kariyer yapılırı konuştuk. Kaçırdıysan üzülme, önemli noktaları senin için not aldık.
  • Teknoloji sektöründe şanslı hissediyorum çünkü sektörde birçok kadın yönetici var. Kadınlar daha kapsayıcı ve ayrıntı odaklı.
  • Teknik eğitim alıp yöneticilik kariyeri yapan insanları, örneğin mühendislerin satış, pazarlama gibi sektörlere yönelmelerini destekliyorum.
  • Bütün üniversite öğrencileri, kendilerini diğerlerinden farklılaştırmaya çalışmalılar. Fazladan bir şeyler yapmaktan çekinmeyin.
  • Dil öğrenmek, teknolojik okuryazarlık, çeşitlilik iş hayatında çok önemli.
  • Malzeme bilimi, özellikle üç boyutlu yazıcıların da hayatımıza girmesiyle, daha da büyük önem kazandı.
  • Üç boyutlu teknolojiler tasarım alanında yeni imkânlar sağlıyor. Normal üretim süreciyle yapamayacağınız şeyleri tasarlamanız mümkün olabiliyor.
  • Üç boyutlu yazıcılar 80'lerden beri hayatımızda, ama elektronik şeyleri basabiliyor olmak giderek daha da yaygın kullanılan bir yenilik.
  • Teknolojiyi satmak, özellikle son yıllarda, satışı yapanın o teknolojiyi çok iyi bilmesini gerektiriyor.
  • Teknolojiyi takip edin, ama dünyayı da takip edin.
  • Ancak dünyayı anladığınızda inovatif bir şey üretebilirsiniz.

  Elif Gürdal Kimdir?

  Elif Gürdal, Bilkent Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği (1995) mezunudur ve Boğaziçi Üniversitesi'nden Yönetici MBA (2004) yüksek lisansına sahiptir. Teknoloji sektöründe 20 yıllık bir birikime sahiptir. Türk Telekom, Borsa İstanbul ve HP'de çok sayıda teknik ve satış pozisyonunda çalışmıştır. Dassault Systèmes'e katılmadan önce Oracle'da Üretim, Perakende ve Dağıtım Sektörü Kıdemli Satış Müdürü görevini yürütmekteydi. Bu görevinde, Türkiye'nin büyük Holdingleri ve Havayolu şirketlerini içeren kurumsal müşteriler için Oracle Teknoloji çözümlerinin satış faaliyetlerini yönetmekteydi.
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.