Yazılar

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  2 dakika okuma süresi (312 kelime)

  Milyon Kadına Mentor Programı Menti Mentor Deneyimi: Burcu Sakız & Gözde Gülbaş

  Milyon Kadına Mentor Programı mentorlarından İstanbul Blockchain Women Derneği üyesi Burcu Sakız'ın ve mentisi Gözde Gülbaş'ın deneyimlerini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin. 

  b2ap3_large_Milyon-Kadna-Mento_20220530-193936_1

  Milyon Kadına Mentor Programı mentorlarından İstanbul Blockchain Women Derneği üyesi Burcu Sakız'ın ve mentisi Gözde Gülbaş'ın deneyimlerini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin. 

  Mentorumuz Burcu Sakız:  

  İstanbul Blockchain Women Derneği'nin bir üyesi olarak BinYaprak platformunda ilk defa mentorluk yapma şansı elde ettim. Pırıl pırıl, üniversiteden yeni mezun olmuş mentim ile tanışmak, iş hayatı, yöneticilik, yapay zeka ve blokzincir alanındaki tecrübelerimi aktarmak ve onun kariyer yolculuğuna eşlik etmek benim için çok mutluluk verici güzel unutulmaz bir deneyim oldu. Bu fırsatı sunanlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.


  Mentimiz Gözde Gülbaş:  

  Hayalim sağlık ve yapay zeka alanında iyi bir yönetici olmaktı. Üniversite birinci sınıftan itibaren iş hayatına atıldım. Ülkemizde, üniversitede öğrendiklerimizle iş hayatında karşılaştıklarımız birbirinden farklı olabiliyor. BinYaprak projesi iş hayatına atılırken yabancı kalmamam konusunda büyük destek sağladı. Şu anda sağlık ve yapay zeka alanında proje yöneticiliği yapıyorum. Hayallerime ve hedeflerime giden yolda bilgilerini benimle paylaşıp bu yolda bana eşlik ettiği için İstanbul Blockchain Women Derneği mentorlerinden Burcu Sakız'a ve benim gibi bir çok kadının hayallerine ulaşmasını sağlayan BinYaprak projesi ekibine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Son olarak sözlerimi Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüyle bitirmek istiyorum.
  "Kısacası kadın meselesinde cesur olalım, kuruntuyu bırakalım, açılsınlar, onların zihinlerini ciddi ilimler ve fenler ile süsleyelim, şeref ve gurur sahibi olmalarına birinci derecede önem verelim."
  Mustafa Kemal Atatürk


  Milyon Kadına Mentor Programı Nedir? 

   Milyon Kadına Mentor Programı, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında üniversitede okuyan ya da çalışan genç kadınları (15-25 yaş) ve sektör liderlerini dijital bir platform üzerinden bir araya getirmeyi amaçlayan bir mentorluk programıdır. STEMconnector'in global deneyimini ve TurkishWIN'in geniş mentor ve menti ağını dijital platformu BinYaprak ile buluşturan program, kurucu destekçileri olan Beba Vakfı, Azelis, Logo Yazılım, PepsiCo Türkiye ve teknoloji sponsoru Turkcell'in katkılarıyla gerçekleşmektedir.


   Milyon Kadına Mentor Programına Kurum Olarak Nasıl Katılabilirsiniz?

  Kurumların ilk adımda katkı ve katılım formunu Milyon Kadına Mentor global sitesi üzerinden ve bu linkten iletmeleri, BinYaprak aktivasyon adımları sonrasında mentorlarını sitemize profillerini doldurmaları için yönlendirmeleri gerekmektedir.


  Milyon Kadına Mentor Programına Menti/Mentor Olarak Nasıl Katılabilirsiniz?

  Milyon Kadına Mentorluk programı kapsamında BinYaprak 1:1 mentorluk programına menti veya mentor olarak katılmak istiyorsanız ilgili formumuzu doldurmalısınız.

  Menti katılım formumuz

  Mentor katılım formumuz

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.