Yazılar

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  2 dakika okuma süresi (375 kelime)
  Öne Çıkarılmış 

  Şimdi Sıra GE Türkiye Kadınlarında

  70 yıldır hizmet veren, dünyanın dijital endüstriyel şirketi GE, kadın çalışanlarının hikayeleri ile BinYaprak İlham Veren Şirketler arasında yerini aldı.

  ge-mailing-cover

  70 yıldır hizmet veren, dünyanın dijital endüstriyel şirketi GE, kadın çalışanlarının hikayeleri ile BinYaprak İlham Veren Şirketler arasında yerini aldı.

  Çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi BinYaprak'ın İlham Veren Şirketleri arasına, Türkiye'de 70 yıldır sağlık, enerji, havacılık, aydınlatma ve ulaşım sektörlerinde teknoloji çözümleri sunan ve yerel üretimi, ihracatı ve istihdamı destekleyen General Electric (GE) katıldı. "Şirketler çalışanlarına söz versin, ilham yolculukları çeşitlensin" mottosuyla BinYaprak – İlham Veren Kadınlar/İlham Veren Şirket servisini başlatan ve şimdiye dek onlarca çalışan kadının hikayesini binlerce kadına ulaştıran BinYaprak'ta bu kez GE Türkiye kadınlarının ilham veren hikayeleri binlerce kadınla buluşacak.

  Daha fazla kadın mühendis ile geleceği inşa edebiliriz

  Serinin ilk kısmında GE Havacılık'ın dünyadaki altı merkezden biri olan ve Gebze'de yer alan GE Türkiye Teknoloji Merkezi (TTC)'nde çalışan kadın mühendisler yer alıyor. 17 yıldır havacılık ve gaz türbini teknolojisi üreten merkezde, uçak mühendisliği, yazılım, tasarım, katmanlı üretim konularda uzmanlaşmış kadın mühendislerin görüşleri ve deneyimleri, mühendislik seçimini yapmış ya da yapacak olan gençlere ilham olacak. Projenin devamında ise GE'nin sağlık, enerji, havacılık gibi farklı iş alanlarında çalışan kadın mühendisleri ve liderleri, fırsat eşitliğinin önemini vurgulayacak. 

  GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan M. Özsoy "Kadınların halen istihdama katılımı erkeklere oranla maalesef daha düşük. Özellikle üst yönetim seviyesinde bu yüzde daha da azalıyor. Fakat dijital dönüşümün liderlik seviyesinde de kadın ve erkeklerin eşit olarak üretime katılmasına fırsat verdiğine inanıyoruz. GE olarak 2020 yılına kadar 20.000 kadının bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik rollerinde görevlendirilmesini ve tüm başlangıç düzeyindeki teknik geliştirme programları için kadınlar ve erkekler açısından yüzde 50-50 temsil oranı planlıyoruz. Bu hedefimizin gerçek olması için Türkiye'de de çalışmalar yürütüyoruz" dedi. 

  Kurucularımızdan Melek Pulatkonak, "Bugün ilkokulda okuyan çocukların çalışacakları mesleklerin %65'i henüz icat edilmedi. Geleceğe dair belirsizlikler bu boyutta olsa da bildiğimiz tek şey, teknolojinin hayatımızda her geçen gün daha fazla yer alacağı. Daha fazla kadının mühendislik ve teknik rollerde yer almasını, rol modellerin desteklenmesini bu nedenle çok önemsiyoruz. GE ailesine ve kadınlarına, ilham veren hikayelerini tüm samimiyetleriyle BinYaprak'ta paylaştıkları için çok teşekkür ediyoruz" dedi.

  GE Türkiye kadın çalışanlarının dönüşüm yolculuklarını kaçırma: binyaprak.com/ge-turkiye 

  Hikayelerini anlat, sen de ilham veren şirket ol... GE, APCO, Borusan Holding, Farplas, Ford Otosan, Güvensan, İpekyol ve KVK Teknik Servis rol model hikayeleriyle BinYaprak'ta ilham veriyor. Sıra sizin şirketinizin hikayelerini duymaya geldi.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.