Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  1 dakika okuma süresi (278 kelime)

  İş Dünyasında LinkedIn ile Networking - Şirketler için LinkedIn Yönetimi

  LinkedIn, platform yapısı gereği şirketlere çok değerli ve geniş bir alan sunar. 13 milyondan fazla şirket sayfasının olduğu bu ağ içinde neler yapılabilir?

  samson-duborg-rankin-91091-unsplash

  LinkedIn, platform yapısı gereği şirketlere çok değerli ve geniş bir alan sunar. 13 milyondan fazla şirket sayfasının olduğu bu ağ içinde neler yapılabilir?

  1. Şirket Sayfası Oluşturmak

  Şirket sayfası oluşturmak için kişisel bir profilinizin olması yeterlidir. Bunun için gerekli yönlendirme, sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan 'İş' simgesini tıklayarak açılan menüde en alt kısımda bulunmaktadır. Şirket Sayfası Oluştur+'ya tıkladığınızda şirket sayfanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  Şirket adınız marka adınızdır ticari unvan olarak doldurmayın. Sayfanızı oluştururken şirket logo ve şirket açıklaması ile başlamak doğrudur. Logonuzun çözünürlülüğüne dikkat edin. Burada önemli olan marka sayfasındaki her görselin, markanın diğer mecralarındaki kullanımları ile tutarlı ve benzer olmasıdır. 'Genel Bakış' bölümü aslında bir 'Hakkımızda' bölümüdür burada şirketinizi sade ve net bir biçimde anlatabilmelisiniz. Şirketinizin ürün ve hizmetlerinin yanı sıra etki alanları ve sunduğu faydalar hakkında da bilgi vermelisiniz.

  'Konum' şirketinizin genel merkez adresidir. 'Gruplar' şirket sayfanızdan bağımsız sayfalardır. Şirketinizin yaptığınız iş veya sektörel anlamda ilişkili grupları sayfanıza ekleyerek bağlantı verebilirsiniz.

  2. Güncellemeler

  Güncellemeler, şirket sayfanızda yaptığınız paylaşımlardır. Bu paylaşımlar şirket sayfanıza takipçi kazandırmak, potansiyel ve mevcut çalışanlarınızı bilgilendirmek, sektörel makaleler veya organizasyon duyuruları paylaşmak için yapılabilir. Sadece iş ilanı vermek için şirket sayfası kullanmak profesyonel bir yaklaşım değildir. Bu noktada güncellemeler önemlidir.


  3. Analizler

  Analizler, sadece şirket sayfalarına özeldir. Analizler sekmesi içinden 'ziyaretçiler', 'güncellemeler', 'takip edilenler' başlıklarına ulaşabilirsiniz. Bu başlıklarda biraz daha detaylıca, tarihsel ve sayısal verilere grafik olarak erişmeniz mümkündür. Buradan hangi güncellemelerinizin ilgi gördüğünü görüntüleyebilirken, takipçilerinizin ilgi alanları ile ilgili herhangi bir veri almanız mümkün değildir.

  Şirket LinkedIn profilinizde;

  • Şirket sayfanızı tamamen doldurmanız,

  • Düzenli olarak güncellemeler paylaşmanız,

  • Çalışanlarınızı şirket sayfanızı takip etmeleri için yönlendirmeniz, 

  • Reklam vermeniz

  • Analizlere bakmanız çok önemlidir.

  Kaynak: "İş Dünyasında LinkedIn ile Networking" Ertuğrul Belen

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.