Öne Çıkarılmış

  TurkishWIN’den Genç Kadınlara çağrı: "Yarın İçin Şimdi Harekete Geç"

  GKKG2018

  TurkishWIN tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen "Genç Kadın Kariyer Günü", 3 Mart 2018 Cumartesi günü Maltepe Üniversitesi'nde gerçekleşti. Türkiye'deki ilk ve tek kadın odaklı kariyer etkinliğinde, 1500 üniversiteli genç kadın, rol model isimlerle buluştu. İş dünyasından isimler, iş hayatına atılmaya hazırlanan gençleri 'yarın için şimdi harekete geçmeye' davet etti.

  TurkishWIN'in, CampusWIN lider programındaki öğrencilerin bir sene boyunca aldıkları ilham ve tecrübeyi 100'den fazla üniversiteden 1500 kızkardeşiyle paylaşmak ve Dünya Kadınlar Günü'nü birlikte kutlamak hedefiyle yapılan Genç Kadın Kariyer Günü etkinliğinin dördüncüsü, bu sene "Yarın İçin Şimdi Harekete Geç" sloganıyla gerçekleşti. İş dünyasına atılmaya hazırlanan 1500 üniversite öğrencisi, iş dünyasının rol model isimleri ile bir araya gelerek, mesleki yolculuklarında ilham olacak tavsiyeler aldı.

  Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken, etkinliğin açılış konuşmasında "Maltepe Üniversitesi olarak böyle bir etkinliğin içinde yer almaktan son derece memnunuz. "Yarın için şimdi harekete geç" savsözüyle bu yıl gençleri, genç kadınları, Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyünde buluşturan "TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü", bilgiyle ve iş yaşamının farklı fırsatlarıyla buluşmanın ne denli önemli olduğunu, en iyi örneklerin öyküleriyle daha yakından öğrenme fırsatı sunuyor. Başarılı etkinliklerinden ve bizimle işbirliği yapmalarından dolayı TurkishWIN'i bir kez daha kutluyorum." dedi.

  "Kız Kardeşlik", "Gelecek", "Doğru Bilinen Yanlışlar" ve "Yola Çık, Yolun Açık" başlıklarında 4 ana oturumda gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler, çeşitlilik ve yeni mezunlar için ipuçları, CV hazırlama, mülakat ve sektör tanıtımı workshoplarında ise pratik bilgilere ulaşma fırsatı buldu.

  TurkishWIN ve BinYaprak Kurucusu Melek Pulatkonak konuşmasında "Dijital dönüşümle oyun değişiyor, iş hayatının kuralları, meslekler yeniden yazılıyor. Annem-babam bilir devri bitti. Onları çok seviyoruz ama artık yeni meslekleri bilmiyorlar, birlikte geleceği keşfedeceğiz. Kadın-erkek-genç işi devri de bitti. Oyun değişiyor. Zaman kadınların ve gençlerin zamanı. Değişen, pes etmeyen, sürekli öğrenen kadınlar ve gençler, sahne sizin. İçinizdeki gücü keşfedin, içinizdeki sese inanın, pes etmeyin" dedi. İş hayatındaki kız kardeşlik dayanışmasının önemine dikkat çeken Pulatkonak, bu özel günde gençlere ilham vermek için bir araya gelen, yanlarında olan tüm konuşmacılara ve hayal ortaklarına teşekkür etti.

  Etkinliğin ilk oturumu olan ve Yönetim Kurulu'nda Kadın paydaşlığında gerçekleştirilen "Kız Kardeşlik" oturumunda liderliğin dönüm noktaları konuşuldu. YK Üyesi & Stratejik Danışman Selen Kocabaş'ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, DUMAN Yönetim Danışmanlık Yönetim Danışmanı Yiğit Duman, Ernst Young Türkiye, Ortak ve EY CSE Sürdürülebilirlik Hizmetleri Lideri Zeynep Okuyan, Shell Avrupa, Afrika, Rusya Pazarlama Bölüm Başkanı Pınar Mavituna konuşmacı olarak deneyimlerini paylaştı.

  "Gelecek" oturumunda ise Accenture Türkiye, Teknoloji Lideri ve Yönetici Ortağı Emre Hayretçi, geleceğin iş gücüne ilişkin bilgiler paylaştı. YeniBirİş, Üründen Sorumlu Genel Müdürü Eren Çamlıkaya, her geçen gün daha fazla hayatımıza giren robotlar için nasıl CV yazar ve iş başvurularını yaparız konusunu anlattı. Öğrenci ve girişimci İris Özbek ise Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye uzanan yolcuğunu ve CampusWIN liderlik deneyimlerini paylaştı.

  Aynı oturumda konuşan TurkishWIN ve BinYaprak Kurucusu Melek Pulatkonak katılımcılara, iş dünyasının değişen dinamiklerine uyum sağlamalarını kolaylaştıracak bilgiler paylaştı. Oturumun devamında Betek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Akpınar ve Karaoğlu Peyzaj & Adaplant A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı​ Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu da deneyimlerini paylaştı.

  Geleceğin iş insanlarının, meslek algılarını değiştirmelerine yönelik bilgilerin paylaşıldığı "Doğru Bilinen Yanlışlar" oturumunda Youthall Kurucu Ortağı Elis Yılmaz, Ernst & Young, Denetim Asistanı Gülüsan Serin, Eczacıbaşı Profesyonel Genel Müdürü Melike Koçoğlu ilham veren hikayelerini ve önerilerini anlattı. XSights Genel Müdürü Çiğdem Penn, Hukuk Öğrencisi, Eğitmen ve Gezgin Merve Aktepe, GroupM Türkiye Data ve Teknoloji Direktörü & Vizesiz Geziyorum Kurucusu Aykut Aslantaş, Migros Müşteri Deneyimi ve Kampanya Müdürü Selcan İkiz ve Shire CIS & Afrika İK Direktörü Aslı Dizdar da panelde katılımcılarla deneyimlerini paylaştı. 

  ​"Yola Çık, Yolun Açık"

  Etkinliğin kapanış oturumu olan "Yola Çık, Yolun Açık" oturumunda öğrencileri çalışma hayatlarına önlerine çıkacak engelleri nasıl aşabilecekleri, iş yaşamında başarılı bir yolculuk yapabilmelerine yönelik bilgiler paylaşıldı. Kagider Başkanı & Wunderman CEO'su Sanem Oktar, BAT Türkiye ve Kuzey Afrikadan Sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü Gökçe Kulak, Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Güven Özyurt, Komedyen, Yazar Kaan Sekban, Emlakjet CEO'su Gizem Moral Kunter, BP Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü & Global Akaryakıt Pazarlama İnsan Kaynakları İş Ortağı Şule Taşçıoğlu ve Allianz Türkiye, Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Ofis Direktörü Burçun İmir kendi yaşamlarından ilham verici hikayelerini paylaştı.

  100'den fazla üniversiteden 1500'ün üzerinde öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ve bir gün boyunca devam eden etkinlikte katılımcılar iş dünyasından isimlerle bir araya gelmenin yanı sıra, farklı kurum ve kuruluşları da tanıma, onlarla tanışma fırsatı buldu. Platin Sponsorluğunu Maltepe Üniversitesi'nin üstlendiği etkinliğin Altın Sponsorları BP ve Castrol, Gümüş Sponsorları Allianz Türkiye, Borusan, Eczacıbaşı, Facebook, Ford Otosan, Migros, TEB Kadın Bankacılığı, Yenibiris.com ve Yıldız Holding oldu. Pegasus Hava Yolları'nın ulaşım destekçisi olduğu etkinlikte, öğrencilere ulaşım bursu da sağlandı. Accenture Digital, Ajans Press, Diverseffect, İltek İletişim ve Tanıtım, MESE İletişim Danışmanlığı, EF Education First, Optimist, Pernigotti, Umur Kırtasiye, bluechip creative events, Visionteractive, Bizim İK İşleri, Sinemasal, Endeavor Türkiye, Girişimcilik Vakfı ve Youthall organizasyonun diğer sponsor ve destekçileri oldu.

  Dilek Mete ile Röportaj
  Çalışma hayatında kadının adı var, işi zor
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.