“Yarın İçin Şimdi”: Genç Kadın Kariyer Günü Hepimize İlham Oldu

  genc-kadin-kariyer
  Muhteşem bir Genç Kadın Kariyer Günü daha arkamızda bıraktık! Bizi iş dünyasıyla buluşturan, mülakat tüyolarından tutun da mutlu bir hayat yaşamanın sırlarına kadar her alanda ilhamla dolduğumuz etkinlikte 1500 katılımcıyı ve yirmiden fazla konuşmacıyı ağırladık.
  3 Mart'ta Maltepe Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen kariyer etkinliği, üniversite öğrencilerini rol modelleriyle, atölye çalışmalarıyla, birçok firmanın temsil edildiği stantlarla ve kendilerini geliştirmeye açık akranlarıyla buluşturdu.

  GKKG'nin bu yılki sloganı: "Yarın için şimdi harekete geç!" Gümbür gümbür gelen yeni meslekler, yeni sektörler varken sürekli gelişip değişmenin önemi sadece kariyerimiz için değil, hayatımız için de geçerli. Geleceğin iş gücünde ise kadınlar var! Her ne kadar şu an elimizdeki veriler umut kırıcı olsa da, hem katılımcılar olarak birbirimizden aldığımız enerjiyle, hem de iş hayatında eşitliğin ve kız kardeşliğin sağlanmasına dair çalışmalarını anlatan konuşmacılardan aldığımız cesaretle, geleceği çok daha eşitlikçi kılabileceğimize inandık!
  Genç Kadın Kariyer Günü'nde hiç eğlenmedik zannediyorsanız yanılıyorsunuz! Lüleburgaz Belediyesi Kadın Davul Ritim Grubu'nun enerjik gösterisiyle dans ederek başladığımız güne keyifli konuşmalarla, aniden beliriveren balonlarla, gün boyunca oradan oraya neşeyle koşturan CampusWIN ekibiyle devam etti. Ayrıca katılımcılardan bazılarına verilen ufak hediyeler de bu güzel günün tuzu biberi oldu. Kahve aralarında ise bol bol networking yapıp hem profesyonellerle, hem de hayallerimizi paylaşan diğer öğrencilerle konuşma fırsatı bulduk. Çünkü hayaller de, hikâyeler de paylaşıldıkça güzel.
  Birçok farklı sektörden hem kadın hem erkek rol modellerin hayatlarıyla, başarılarıyla, riskli kararlarıyla, en önemlisi de hayalleriyle bize ilham olduğu Genç Kadın Kariyer Gününü enerji dolmuş ve geleceğe hazır olmaya kararlı şekilde terk ettik. Bizi kız kardeşliğin gücüne, kadının iş hayatında eşit görüldüğü bir geleceğe ve içimizdeki potansiyele inandıran bu harika gün için TurkishWIN ve BinYaprak ekiplerine teşekkürler. 

  Unutma: O yaparsa sen de yaparsın! Daha nice ilham dolu Genç Kadın Kariyer Günlerinde buluşmak dileğiyle… 

  Genlerimiz Spor Performansımızı Etkiliyor
  STEM Sohbetleri: Fadime Coşkun ile ErkenSTEM’i Kon...
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  Gül Nihal Gümüşay, 1996 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı öğrencisi olan Nihal, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde de yandal yapmaktadır. Nihal, aynı zamanda Bilkent Amerikan Kültürü Topluluğu’nun başkanlığını yürütmektedir. GazeteBilkent’te Kültür-Sanat editörlüğünden sonra şimdi BinYaprak’ın stajyer editörüdür.
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.