TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Ankara, Boston, Istanbul, Londra, New York, San Francisco, Zurich ve Washington DC’de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. Cömertlik, cesaret, merak ve şeffaflık değerlerini benimseyen TurkishWIN’in başlıca hizmetleri arasında özgün kadın hikayelerinin ve fikirlerinin paylaşıldığı Web TV, mentorluk programı ve üniversite kampüs liderlik programı bulunmaktadır.

BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

Avusturya Lisesi'nden mezun oldu. London School of Economics and Political Science'dan Iktisat derecesini alıp, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. IMKB Başkanı Osman Birsen'e Başkan Danışmanlığı yaptıktan sonra, Columbia Business School'da MBA derecesini alıp, girişimcilik profesörünün uyarılarını dinlemeyerek girişimci oldu. New York’ta hakia.com adındaki semantik arama motorundaki kurucu ortak görevini ve 20 senelik yurt dışı macerasını sonlandırıp, 2011'de Yazılım Geliştirme Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Microsoft Türkiye'de göreve başladı. Daha sonra Microsoft Global StartUp grubunda çalıştı. 2013’te Microsoft’tan ayrılan Melek Pulatkonak, dört yaşındaki sosyal girişimi, fark yaratan kız kardeşlik ağı Turkish Women’s International Network'te milyonlarca kadına O Yaparsa Ben de Yaparım gücünü vermek için tam zamanlı çalışmakta ve BinYaprak'ta hayallerini büyütmektedir.

Öğrenciliği sırasında AIESEC’te Dış İlişkiler ve Pazarlama Koordinatörlüğü’nü yürütmüştür. Ardından telekomünikasyon, medya, danışmanlık-eğitim, kurumsal iletişim alanlarında yönetici ve eğitmen olarak çalıştı (Mobiltim, Yemeksepeti.com, Atel Telekomünikasyon, Radyo ODTÜ vd.). 5 yıla yakın bir süre Kurumsal İletişim ve Eğitim Direktörü olarak RNA Değişim Yönetimi (Danışmanlık-Koçluk) bünyesinde görev yaptı.
Bahçeşehir Üniversitesi’nde iki yıl boyunca MBA öğrencilerine “İnsan Kaynakları Yönetiminde İletişimin Kodları” dersini verdi. GCDF (Global Career Development Facilitator - Uluslararası Kariyer Gelişimi Danışmanlığı) sertifikasını 2012’de aldı, 2016’da ADLER Koçluk Sertifika programını tamamladı.
AIESEC, JCI, TEGEP, Fütüristler Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almıştır. Halen TurkishWIN üyesi ve mentorudur. Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi’nde genel kariyer danışmanlığı, öz değerlendirme araçlarının yorumlanması, mülakata hazırlık, MBA ve İş Okulları’na yönelik planlama konularında öğrencilere Kariyer Danışmanlığı yapmaktadır.

Üniversite yılllarında sosyal girişimciliğe sevdalanan Hilal okuduğu bölümü meslek edinmemişlerdendir. ODTÜ Fizik okumuş, iş deneyimini önce üniversitesinde almıştır: IEEE ODTÜ Ögrenci Kolu teknoloji odaklı girişimcilik konularında gönüllülük; TurkishWIN ODTÜ Kampüs Liderliği; Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi’nde yönetim kurulu görevi. Mezun olur olmaz  AFS Türkiye’de organizasyonel gelişim departmanında profesyonel çalışma hayatına atılan Hilal,  BinYaprak takımına katılarak sosyal girişimcilik sevdasına geri dönmüştür. Heyecanla öğrenmeye ve paylaşmaya devam etmektedir.

Fatma B.Aymaz, köyündeki durumdan dolayı ailesini valiye şikayet edip okuyabildi. 2012'de AİBÜ'den Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Özel sektörde uluslararası ilişkiler sorumlusu olarak 2,5 yıl çalıştı. 2012'de Kim Milyoner Olmak İster TV yarışmasında 30 bin TL ödül kazandı. TTNET'in Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projesine katıldı. Üniversite okurken Work & Travel ile 3 ay ABD'de, Erasmus programı ile de 3 ay İspanya'da bulundu.Son olarak da Temmuz 2017'de 3 haftalığına Newyork Üniversitesi-ABD'de girişimcilik üzerine burslu eğitim aldı. Yöneticilik, liderlik, risk yönetimi gibi vasıfları gelişmiştir. Ata binmek ve yüzmeye çalışmak en büyük tutkusudur. Kitap okumayı da çok sever. Fatma, şu anda çalışmıyor fakat hayallerini gerçekleştirmek için var gücüyle çabalamaktadır.

Marmara Üniversitesi’nde İletişim okuyan ve bu alanda uzmanlaşan Aslı, 14 yıl farklı yayın kuruluşlarında muhabirlik, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptıktan sonra girişimci olmaya karar verdi. 2007-2015 yılları arasında gençlik pazarlaması üzerinde uzmanlaşan youtholding’de COO olarak, kurucu ortağı olduğu Youth Media’da Genel Müdür olarak çalıştı, çalıştı… 2010 yılında Endeavor Girişimcisi oldu. İçine sinen girişimcilik geni bu arada boş durmadı, üyesi olduğu TurkishWIN’in Kurucusu Melek'in hayal ve şirket ortağı olarak BinYaprak’ı hayata geçirmek için yola çıktı. Oğlu Ege'nin annesi olmanın büyük mutluluğunu yaşıyor.

Duygu Çelebi Kaya, 1988'de Kdz. Ereğli'de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi farklı şehirlerde okudu. Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım (çift anadal) bölümlerinde tamamladı. Ardından yine Yeditepe Üniversitesi'nde Pazarlama İletişimi yüksek lisansı yaptı. Çalışma hayatına İstanbul Kalkınma Ajansı'nda Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak başlayan Duygu, Hollanda merkezli bir dijital pazarlama ajansında ve sonra da BinYaprak'ta çalıştı. İstanbul'da başladığı BinYaprak macerasına bir süre sonra dijital göçebe olarak devam etti. Şu anda BinYaprak'ta geleceğin trendlerinden "esnek çalışma işgücü" yolculuğunun yönderi olan Duygu, Balıkesir'de aile şirketi için çalışmakta ve 2-5 yaş arası öğrencilere Yaratıcı Düşünce dersleri vermektedir.

Yeşim Kaya 1993 yılında doğdu.  Urla Hakan Çeken Anadolu Lisesi’nden mezun olan Yeşim , Koç Üniversitesi’nde Tarih bölümünde özel başarı bursuyla okuyor..  FCB Artgroup, Cloudone, BinYaprak ve Turkishwin stajları yaptı, Film Hafizası, sosyal medya takım üyesi 8 ay, Lala Eğitim sosyal medya head 4 ay. Girişimcilik dersi asistanı. 2015 yılında Campuswın lideri seçildi ve şubat ayından beri BinYaprak Sosyal+1 lideri. KUWİB 2015-2016 başkanı, 2014 kurucu üyelerinden. 15. Sevgi Gönül Tiyatro günlerini düzenleyen tiyatro külübü organizasyon komitesi başkanlığı yaptı. (2015-2016) .Sosyal değişime inanan Yeşim, kültür çalışmaları üzerine çalışmak istiyor.

Bakırköy Anadolu Lisesi mezunu olan Gizem Biçen, Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencisi. 2015 Temmuz ayında Cambridge Üniversitesi'nde staja kabul edildi.Geçtiğimiz yıllarda AIESEC bünyesinde de faaliyet göstermiş olan Gizem, TurkishWIN'de kampüs lideri olarak görev almaktadır.Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi'nde Sosyoloji Bölümü'nde öğrenimine devam etmektedir.

Elif Demirpolat, Uluslararası Antalya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesinde İşletme Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi. Uluslararası Antalya Üniversitesi elektrik araba takımında elektrik takım liderliği yapıyor. Maket yapmak ve kitap okumak en büyük hobileri.

1995 yılında İstanbul’da doğan Gözde, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler 4. sınıf öğrencisi ve Bilgi Üniversitesi TurkishWIN Kampüs Lideri. Girişimciliğe, teknolojiye, pazarlama, sosyal medya ve kendi bloguna içerik üretmeye tutkulu olan Gözde aynı zamanda yürüyüş, trekking, yelken, pilates ile ilgilenmektedir. Siyaset Bilimine dair makaleleri okumak ise bir nevi hobisi. Gözde, üniversitesinde Kurumsal İletişim Asistanı olarak çalıştı, BinYaprak’ta Dijital Pazarlama Stajını yaptı. Uzun dönem stajını StartersHUB İş Geliştirme & Operasyon’da tamamladı ve CafeBreno’da Marka Geliştirme takımında yer aldı. Şimdi Gözde, TurkishWIN’de WIB Komitesi Liderliğini ve BinYaprak İletişimde Kariyer Çemberi liderliğini sürdürmektedir.

Aralık 1995’de İstanbul’da doğdu, 6 yaşına kadar İstanbul’da yaşadı, sonrasında ailesi ile memleketleri olan Çanakkale’ye taşındı. İlkokul ve Lise eğitimlerini orada tamamladı; Çanakkale’de de TYC gençlik derneği ile yurtiçi, yurtdışı çeşitli projelere katıldı. 2013 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü tam burslu kazanarak hayali olan İstanbul’da yaşama deneyimine başladı. İlk sene İngilizce hazırlık programına devam etti, 1. Sınıfın sonunda da İşletme ile Çift Anadal yapmaya başladı. Bu sırada, İstanbul’da IKSV, UNICEF, Tarlabaşı Toplum Merkezi, BinYaprak’da gönüllü olarak çalıştı, 2. Sınıfın yazında Microsoft Türkiye’de pazarlama stajı yaptı. TurkishWin ve BinYaprak’ta CampusWINner ve Bilgi Women in Business öğrenci kulübünde başkanlık görevini yürütmektedir. Üniversite 3. sınıfın bahar döneminde İsveç’te Uppsala Üniversitesi’nde Erasmus programına katıldı.

Gül Nihal Gümüşay, 1996 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı öğrencisi olan Nihal, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde de yandal yapmaktadır. Nihal, aynı zamanda Bilkent Amerikan Kültürü Topluluğu’nun başkanlığını yürütmektedir. GazeteBilkent’te Kültür-Sanat editörlüğünden sonra şimdi BinYaprak’ın stajyer editörüdür.

Neslihan Araç, 9 Ağustos 1996 tarihinde dünyaya geldi. Şu an İstanbul Kültür Üniversitesinde Uluslararası Ticaret son sınıf öğrencisidir. Üniversite süresi boyunca Women in Business kulübünde aktif olarak bulundu ve 2 sene yönetim kurulunda yer aldı. Startupların işleyişini daha yakından görmek ve ekip çalışmasını deneyimlemek için Nisan 2017'de TurkishWIN'de uzun dönem staj yapmaya başladı. Eş zamanlı olarak  TurkishWIN'in CampusWIN programına katıldı. Blog yazmaktan hoşlanan Neslihan, dünya mutfağından yemeklerin vegan versiyonlarını paylaştığı bir instablog yazmaktadır.

Haydi Binyaprak'lı Ol