Ücretsiz Eğitim Platformları: Future Learn

  Ücretsiz Eğitim Platformları: Future Learn Ücretsiz Eğitim Platformları: Future Learn

  Future Learn kurs konularının çeşitliliğiyle ilk karşılaştığınızda sizi ters köşe eden, ancak bu kurslarının verimliliğiyle alanında en başarılı online eğitim platformlarından birisi. Her kursun arkasında başarılı kurum ve üniversitelerin imzaları olmasıyla nedeniyle, güvenilir ve kapsamlı ders içeriklerinin sizi beklediğine emin olabilirsiniz! 

  Çeşitliğini giderek arttıran Future Learn, yönetim, yaratıcı sanatlar, medya, sağlık ve tıp, mühendislik, bilgisayar bilimler ve dil gibi birçok alanda kurs bulundurmakta. Her kursu ücretsiz, yükseltilmiş ve sınırsız satın alınmış haliyle alabilirsiniz. Tüm seçeneklerin kendine göre özellikleri var.  

   Ücretsiz

  Ne zaman katıldığınızdan bağımsız olarak kurs süresi + 14 gün kurs içeriğine erişim

  Yükseltilmiş

  FutureLearn'de olduğu sürece kursa erişim

  Varsa kurs testlerine erişim

  Almaya hak kazandığınızda basılı ve dijital bir Başarı Sertifikası veya Katılım Beyanı

  Sınırsız

  Bir yıl boyunca yüzlerce çevrimiçi kısa kurs ve teste sınırsız erişim

  Tüm kısa kurslarda tamamladığınızda yazdırılabilir bir Dijital Başarı Sertifikası

  Dijital Başarı Sertifikası edindiğiniz kursların herhangi birinin içeriğini saklama özgürlüğü

  Kısa kurslarınızı bir yıl içinde kendi zamanınızda tamamlama esnekliği

  Kurslar 

  Kursların içeriğine gelecek olursak, her kursun içinde çeşitli videolar izleyerek, ses kayıtları dinleyerek ve makaleler okuyarak öğrenebilirsiniz. Bu adımların çoğunu, anladığınızı kontrol etmenize yardımcı olacak kısa sınavlar izliyor.

  Sık sık, adımların çoğunda diğer öğrencilerle konuşabilmeniz için tartışılacak konular verilebiliyor. Fikirler hakkında konuşmak, bilgiyi öğrenmek ve pekiştirmek için gerçekten verimli bir yöntem ve göz korkutsa da zamanla alışıyorsunuz. Sizinle eş zamanlı eğitimi alan öğrencilerin yorumları dersi pekiştirmenize yardımcı oluyor. Değindiği noktaları beğendiğiniz ve sorularını beğendiğiniz birini profilinden takip edebiliyorsunuz, bu da etkileşimi arttırıyor. Kursunuzu bitirdiğinizde, size yükseltme seçeneği sunuluyor ve hazırsanız öğrendiğinizi göstermenize yardımcı olacak bir dijital sertifika ve daha sonra basılı bir sertifika alıyorsunuz.

  Yükseltmediyseniz, hala şansınız var. Ama ne yazık ki 14 gün sonra tüm kurs içeriğine erişimi kaybediyorsunuz. 

  Sık Sorulan Sorular

  1) Sertifika Verir Mi? 

   Kursların çeşitleri ise becerilere göre kısa dersler, profesyonel veya akademik akreditasyon, çevrimiçi dereceler olarak ayrılıyor.

  2) Kurs Süresi Ne Kadar?  

  Seçeneklerinizi kısıtlamayın! Çok yönlü içeriklere sahip bir kursun altındaki sayısız kaynağa, makaleye erişiminizle, bunlara göz atarak ilgi alanınıza uygulama şansına erişebilirsiniz! Bir haftalık ders içeriğini 3 saatte bitirebildiğiniz gibi haftanın günlerine de yayabilirsiniz ancak belirttiğimiz gibi ücretsiz versiyonuna kayıtlıysanız tüm içeriğe "ders süresine ek 14 gün" erişim hakkınız var. Çoğu 6 ile 10 hafta uzunluğunda süren kursların yanında 2 ve 3 haftalık gibi daha kısa kurslar da bulunuyor. 

  3) Kimler Eğitim Alabilir?
   

   Bir eğitimi tamamladıktan sonra düşünmeniz gereken bir başka konu ise size nasıl bir faydası olduğunu eğitim sonunda kendi içinizde muhakeme etmek ve öğrendiklerinizi nasıl kullanabileceğinizi keşfetmek. Bu yüzden kim olduğunuz önemli değil! Önemli olan sizin kurs içeriğini ne kadar etkili öğrendiğiniz. Kafanızda soru işaretleri bıraktıysa veya daha derine inme isteği yarattıysa bu konuda danışmak istediğiniz kişiler ve yeni başlıklar belirleyin. Daha öncesinde bilgi eksikliği yaşadığınız bir konuda öğrendiklerinizin hem soru sormanızı kolaylaştırdığını hem de büyük bir referans kaynağı olduğunu görecekseniz.

  Future Learn platformunu buradan ziyaret edebilirsiniz! 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  Milyon Kadına Mentor programı, CampusWIN Akademi gönüllülerinden oluşan bir çember.
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.