Ücretsiz Eğitim Platformları: Future Learn

  future-learn

  Evinizden çıkmadan farklı alanlarda kendinizi geliştirme yolları arıyorsanız Future Learn platformunu incelediğimiz bu yazımıza göz atmalısınız! Sizleri medyadan mühendisliğe birçok farklı konuda profesyönel bir kadroyla hazırlanmış içerik ve çeşitli sertifika programları bekliyor.

  Future Learn kurs konularının çeşitliliği ilk karşılaştığınızda sizi ters köşe eden, ancak kurslarının verimliliği alanında en başarılı online eğitim platformlarından birisidir. Her kursun arkasında başarılı kurum ve üniversitelerin imzaları olması sayesinde, güvenilir ve kapsamlı ders içeriklerinin sizi beklediğine emin olabilirsiniz! Çeşitliğini giderek arttıran Future Learn, yönetim, yaratıcı sanatlar, medya, sağlık ve tıp, mühendislik, bilgisayar bilimleri ve dil gibi birçok farklı alanda kurs bulundurmaktadır. Her kursa ücretsiz, yükseltilmiş ve sınırsız satın alınmış haliyle katılabilirsiniz. Tüm seçeneklerin kendine özgü özellikleri var.

  Ücretsiz:

  • Ne zaman katıldığınızdan bağımsız olarak kurs süresi + 14 gün kurs içeriğine erişim

  Future Learn Premium Nedir?
  Future Learn Premium kendi içerisinde "yükseltilmiş" ve "sınırsız" olarak ikiye ayrılmaktadır

  Yükseltilmiş:
  • FutureLearn'de olduğu sürece kursa erişim
  • Varsa kurs testlerine erişim
  • Almaya hak kazandığınızda basılı ve dijital bir Başarı Sertifikası veya Katılım Beyanı

  Sınırsız:

  • Bir yıl boyunca yüzlerce çevrimiçi kısa kurs ve teste sınırsız erişim
  • Tüm kısa kurslarda tamamladığınızda yazdırılabilir bir Dijital Başarı Sertifikası
  • Dijital Başarı Sertifikası edindiğiniz kursların herhangi birinin içeriğini saklama özgürlüğü
  • Kısa kurslarınızı bir yıl içinde kendi zamanınızda tamamlama esnekliği

    Kurslar 

  Kurslar içeriğine gelecek olursak, her kursun içinde çeşitli videolar, ses kayıtları ve makaleler bulunuyor. Adımların çoğunu, anladığınızı kontrol etmenize yardımcı olacak kısa sınavlar izliyor.

  Adımların çoğunda diğer öğrencilerle sık sık konuşabilmeniz için tartışılacak konular bulunuyor. Fikirler hakkında konuşmak, bilgiyi öğrenmek ve pekiştirmek için gerçekten verimli bir yöntem ve göz korkutsa da zamanla alışıyorsunuz. Sizinle eş zamanlı eğitimi alan öğrencilerin yorumları dersi pekiştirmenize yardımcı oluyor. Değindiği noktaları beğendiğiniz ve sorularını beğendiğiniz birini profilinden takip edebiliyorsunuz, bu da etkileşimi arttırıyor. Kursunuzu bitirdiğinizde, size yükseltme seçeneği sunuluyor ve hazırsanız öğrendiğinizi göstermenize yardımcı olacak bir dijital sertifika ve daha sonra basılı bir sertifika alıyorsunuz.

  Yükseltmediyseniz, hala şansınız var. Ama ne yazık ki 14 gün sonra tüm kurs içeriğini erişimi kaybediyorsunuz.

    Sertifikalar 

  Kursların çeşitleri ise becerilere göre kısa dersler, profesyonel veya akademik akreditasyon, çevrimiçi dereceler olarak ayrılıyor.

  Kurs Süresi Ne Kadar? 

  Seçeneklerinizi kısıtlamayın! Çok yönlü içeriklere sahip bir kursun altındaki sayısız kaynağa, makaleye erişiminizle, bunlara göz atarak ilgi alanınıza uygulama şansına erişebilirsiniz! Bir haftalık ders içeriğini 3 saatte bitirebildiğiniz gibi haftanın günlerine de yayabilirsiniz ancak belirttiğimiz gibi ücretsiz versiyonuna kayıtlıysanız tüm içeriğe "ders süresine ek 14 gün" erişim hakkınız var. Çoğu 6 ile 10 hafta uzunluğunda süren kursların yanında 2 ve 3 haftalık gibi daha kısa kurslar da bulunuyor.

  Kimler Eğitim Alabilir? 

  Bir eğitimi tamamladıktan sonra düşünmeniz gereken bir başka konu ise size nasıl bir faydası olduğunu eğitim sonunda kendi içinizde muhakeme etmek ve öğrendiklerinizi nasıl kullanabileceğinizi keşfetmek. Bu yüzden kim olduğunuz önemli değil! Önemli olan sizin kurs içeriğini ne kadar etkili öğrendiğiniz. Kafanızda soru işaretleri bıraktıysa veya daha derine inme isteği yarattıysa bu konuda danışmak istediğiniz kişiler ve yeni başlıklar belirleyin. Daha öncesinde bilgi eksikliği yaşadığınız bir konuda öğrendiklerinizin hem soru sormanızı kolaylaştırıdığını hem de büyük bir referans kaynağı olduğunu görecekseniz.

  Future Learn sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

  Campuswin yazarlarından Nur Banu Altın tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  Milyon Kadına Mentor programı, CampusWIN Akademi gönüllülerinden oluşan bir çember.
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.