Ücretsiz Eğitim Platformları: Scratch

  Ücretsiz Eğitim Platformları: Scratch Ücretsiz Eğitim Platformları: Scratch

  Eğlenerek kodlama yapabileceğiniz bir program arıyorsanız Scratch tam size göre!

  Scratch Nedir? 

  Scratch platformu, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Scratch Foundation tarafından tasarlanmış, geliştirilmiş ve yönetilmiş eğlenceli bir platform olarak karşımıza çıkar. Eğitimler ve site içerikleri ücretsiz olarak verilmektedir. Scratch'in vadettiği şeyler arasında gençlerin yaratıcı düşünme, sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma gibi 21. yüzyılın temel yaşam becerilerini edinmesi vardır. Scratch ile kendi etkileşimli hikayelerinizi, oyunlarınızı, animasyonlarınızı programlayabilir ve oluşturduklarınızı internette bulunan çevrimiçi toplulukta diğerleri ile paylaşabilirsiniz.

  İnsanlar Scratch ile kodlamayı öğrendiklerinde, problem çözme, projeler dizayn etme ve fikir paylaşımı ile ilgili önemli stratejiler öğrenirler. Özellikle 8-16 yaş arası bireyler için tasarlanmış olsa da her yaştan insan Scratch projeleri oluşturabilmektedir.

  Sık Sorulan Sorular

  1) Hangi dersler sunulur? Hangi eğitimler var?

  Scratch programlama dili ve çevrimiçi toplulukla, kendi etkileşimli hikayelerinizi, oyunlarınızı ve animasyonlarınızı oluşturabilir ve kreasyonlarınızı dünyadaki diğer kişilerle paylaşabilirsiniz.

  2) Scratch 3.0 birden fazla dilde mevcut mu?

  Evet. Programlama bloklarının dilini değiştirmek için, programlama editörünün üst gezinme çubuğundaki "dünya" ikonuna tıklayın, ardından bir dil seçmek için açılır menüye tıklayın.

  3) Platform ücretli mi?

  Scratch uygulaması tamamen ücretsizdir. Katıl butonundan hesap açmanız ve birkaç soruya cevap vermeniz kaydolmanız için yeterli olacaktır. Scratch gelişimi ve bakımı hibe ve bağışlarla ödenmektedir.

  4) Kimler eğitim alabilir?

  8-16 yaş grubu için özellikle tasarlanan uygulama, her kökenden gelen insanlar tarafından, dünyadaki tüm ülkelerde, her türlü ortamda - evler, okullar, kütüphaneler, müzeler ve daha fazlası – için yaş kısıtlaması olmadan kullanılabilir.

  5) Sertifika verir mi?

  Scratch bir programlama platformudur bu yüzden sertifikası bulunmamaktadır. Farklı platformlar da Scratch programlamasını nasıl kullanılacağına dair eğitim içerikleri ve sertifika programları bulunabilir.

  6) Kurs süresi ne kadar?

  Uygulama süresi yoktur, dilediğiniz yerde ve zamanda uygulamayı kullanıp projenizi geliştirebilirsiniz.

  Platformu incelemek ve kayıt olmak için siteyi buradan ziyaret edebilirsiniz.


   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.