Ücretsiz Eğitim Platformları: Voscreen

  unnamed

  İngilizcemizi geliştirmenin birçok yolu var. Dinlemek ve anlamak için etkili bir uygulama olan Voscreen nedir bundan bahsettik. Yazıyı kaçırmamanızı tavsiye ederim. Keyifli okumalar.

  Voscreen hakkında kısaca ne diyebilirsiniz?

  Voscreen, kısa videolarla kullanıcının İngilizce becerisini geliştirmesini sağlayan İngilizce bir uygulamadır. 

  Uygulamayı indirdiğimizde bizi ne bekliyor?

  Uygulamanın içerikleri film, dizi, belgesel ve çizgi film gibi programlardan kısa video kesitleri. Kullanıcının eğlenerek öğrenmesini, anlama hızını artırmasını, refleksif düşünme yeteneklerini geliştirmesini sağlıyor.

  Uygulama için herhangi bir ücret ödememiz gerekiyor mu?

  Ücretsiz olan bu uygulama web aracılığıyla erişebilir, IOS veya Android telefonlara yükleyebilirsiniz. 

  Karşımıza çıkan videolar belli bir düzende mi geliyor? Zorluk derecesi nedir?

  Uygulamada farklı seçenekler de mevcut. VoStep seçeneği ile Dil seviyesi (beginner, intermediate, advanced gibi) veya voRhythm seçeneği ile kelime sayısı seçerek videoları seviyenize göre ayarlayabilirsiniz. Hatta voStructure seçeneği ile de grammar cümle yapısı seçebilir, o yapıyla kurulmuş cümleler olan video kesitlerini seyredebilirsiniz. Çocuklar için de voKids adıyla video kesitleri mevcut. Öncelikle Voscreen'e giriş yapıldığında karşımıza bir video açılıyor. Bu kısa videoyu izledikten sonrasında altta iki seçenek geliyor : Sol tarafta altyazısız sağ tarafta ise alt yazılı seçenek. Verilen sürede videodaki diyalogda söylenenin işaretlenmesi bekleniyor. Doğru cevaplama ya da yanlış cevaplama durumlarına göre seviye zorlaşıp kolaylaştırabilmektedir. Ekranın en üstünde ise skorunuz yazmaktadır. Hatta istediğiniz videolardan oynatma listesi de oluşturabilirsiniz. 

  İngilizcede yetkin olma hedefine ulaşmak için kullanıcının yapması gereken şey, sürekli İngilizceye maruz kalmak. Bunu sağlamak için de her gün 20 ila 40 dakika Voscreen'i kullanmak faydalı olacaktır.

  Siz de bugün hızla büyüyen topluluklardan biri olan Voscreen'e katılıp İngilizceyi her yerde geliştirebilirsiniz.

  Şu bağlantıdan hemen deneyebilirsiniz.

  CampusWIN yazarlarından Şeyma Özen tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.