Ebru Dorman ile Kitap Söyleşisi - Hayallerin Ötesinde Yaşamak

  Türkiye'nin başarılı sosyal girişimcilerinden Ebru Dorman aynı zamanda ilk yapraklarımızdan biridir. Ebru Dorman ile Kitap Söyleşisi etkinliğimiz, BinYaprak Kitap Kulübü'nün kitap kurtlarından Nisa Müstakime Yılmaz ile 26 Mayıs 17.00'da gerçekleşti.
  Kitap okumayı çok seven, okumaya meraklı sevgili BinYapraklılar, kitap söyleşisi etkinliğiyle karşınızdayız.

  Ebru Dorman Hakkında:
  "Dünya Devlerini Yöneten 50 Türk Yönetici" arasında anılan ve üst düzey yöneticiliğinin yanında hayatı da dolu dolu yaşadığına inanan Ebru Dorman kariyerine 1995 yılında McKinsey'de başladı, Londra'da France Telecom, Malezya'da Maxis Başkan Yardımcılığı yaptı. 17 yıllık yurt dışı deneyiminin ardından 2013 yılında İstanbul'a dönen Dorman önce Acıbadem Sağlık Grubu Genel Müdür Vekili ardından MV Holding CEO ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

  2000 yılından bu yana girişimcilik ekosisteminin içinde olan Ebru Dorman, başarısızlıkla sonuçlanan kendi girişiminin ardından Londra'da Morgan Stanley Strategic Ventures ve Orange Ventures kurumsal girişim sermayesi fonlarında yatırımcı oldu. 2015-2020 yılları arasında erken aşama teknoloji girişimlerine yatırım yapan StartersHub'ın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. Dorman Capital çatısı altında melek yatırımlarına devam ediyor. Halen HSBC Türkiye, Borusan Lojistik ve Saran Grubu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi rollerini sürdürmektedir.

  Tüm telif gelirini Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışladığı "Hayallerin Ötesinde Yaşamak" kitabını Mart 2021'de çıkaran Ebru Dorman, hem gençler hem de karar noktasında olan herkes için samimi bir sohbet havasında kaleme aldığı eserinde başarılı, mutlu, sağlıklı bir yaşam için tavsiyelerini, kılavuz niteliğinde pratik bilgiler ve olası zorluklara yönelik çözümlerini; girişimcilik ve fırsat eşitliği konularındaki tecrübelerini sunuyor.

  İlk Yapraklarımızdan olan Ebru Dorman çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarına aktif destek vermekte olup Endeavor Türkiye Derneği, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği, Türkiye Bilişim Vakfı, Çöpüne Sahip Çık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi; Türkiye'nin Mühendis Kızları Danışma Kurulu Üyesi; YGA (Young Guru Academy) Hayal Ortağı; Darüşşafaka Cemiyeti Üyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Mütevelliler Heyeti Üyesidir.

  Ebru Dorman mahalle ilkokulundan Harvard'a uzanan ilham dolu eğitim yolculuğunda Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1994 yılında birincilikle mezun oldu, TÜBİTAK NATO Bilim Bursu ile Berkeley Kaliforniya Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği yüksek lisansını, 1999 yılında ise Harvard Business School'da İşletme yüksek lisansını tamamladı. Evli ve bir çocuk annesidir.

  BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.