En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

  En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

  Okurken kendinizi geliştirebileceğiniz kitapları derledik. İyi okumalar!

   Kişisel gelişim; yaşamın her anında davranışlarınız üzerindeki gücünüzü keşfetmeniz için size uygun metotları seçebileceğiniz bir alandır. Bu alanda psikologlar, başarılı iş insanları ve davranış bilim üzerine çalışan birçok uzmanın görüşlerinden faydalanabilirsiniz. Kişisel gelişimi konu alan kitaplar ile ilgileniyorsanız listemizi inceleyin ve hayatınıza yön verecek gücü keşfedin.

  Duygusal Zeka EQ Neden IQ'dan Daha Önemli? - DR. Daniel GOLEMAN

  Dr. Daniel Goleman'ın kitabı, psikolojide çığır açan kitaplar arasında yer alıyor. İş ve okul yaşamımızdaki başarımız ya da başarısızlığımız gerçekten IQ ile ölçülen zekamıza mı bağlı? Öyleyse neden IQ'su yüksek çocuklar ve yetişkinler okuldaki ya da işteki arkadaşlarına göre daha başarısız olabiliyor? Duygusal zekanın (EQ) neden IQ'dan daha önemli olduğunu anlatan Dr. Daniel Goleman, kitapta yer verdiği örnekler ile insanın asıl odaklanması gerektiği noktaya değiniyor ve duygusal zekayı; öz bilinç, azim, duyguları frenleyebilme ve başkalarının duygularını anlayabilme olarak tanımlıyor.

  Şimdi'nin Gücü - Echart TOLLE

  Hiç bulunduğumuz anda yani "şimdi"de ne hissettiğimizi düşünüp, duygumuzun tanımını yaptık mı? Şimdiki zamanda olmanın sırrına erişmek, şimdiyi yaşamak istiyorsanız yaşadığımız yüzyılın ruhani öğretmeni olarak adlandırılan Echart Tolle'ün "Şimdi'nin Gücü" kitabını mutlaka okumalısınız. Kafanızın içerisinde hiç susmadan konuşan sesleri susturmanın yolunu arıyorsanız, bunun yolunun şimdi'nin gücünden geçtiğini de belirtelim. Bu kitabın size günün sonunda "Carpe Diem!"dedirteceğinden emin olabilirsiniz.

  Simyacı -Paulo COELHO

  Simyacı aslında fantastik bir felsefe romanı. Fakat Paulo Coelho, romanda öyle güçlü bir karakter yaratmış ki eğer kitabın kahramanını içselleştirebilirseniz size harika şeyler öğreteceğinden hiç kuşkunuz olmasın. Özellikle teori ve örnekler içeren deneme/ makale tarzı kişisel gelişim kitapları okumaktan sıkılıyorsanız bu fantastik felsefe kitabı sizin için harika bir başlangıç olabilir. Peki, bu kitbı okumak size ne mi kazandıracak? Simyacı, hayatınız boyunca yanınızda taşıdığınız bir rehber niteliğinde.

  İknanın Psikolojisi: Teori ve Örnek Bir Arada - Robert B. CIALDINI

   İnsanların neden evet dediğini, neden bir şeyi satın aldıklarını, nasıl karar verip ikna olduklarını merak ettiniz mi? Eğer bunları merak ettiyseniz İknanın Psikolojisi tam sizlik! Robet B. Cialdini'nin kitabında sosyal kanıtları, otorite ve karşılıklılık gibi değerler hakkında bilgi sahibi olup, iknanın altında yatan insan psikolojiyi öğrenebilirsiniz.

  Alışkanlıkların Gücü - Charles DUHİGG

  Alışkanlıklar.. Sigara içmek, her gün sabah yürüyüşüne çıkmak ya da sabahları kahve içmeden güne başlayamamak. Birçok insanın kendine has gerek zararlı gerekse yararlı alışkanlığı var. Fakat değiştirmekte zorlandığımız, başımıza bela olan alışkınlarımızdan nasıl kurtulacağız? Bazı insanlar alışkanlıklarından bir çırpıda kurtulurken diğerleri neden bu kadar çok zorlanıyor? Bu soruların cevabını ödüllü muhabir Charles Duhigg'İn "Alışkanlıkların Gücü" kitabında bulabilirsiniz.

  Akıldışı Ama Öngörülebilir: Kararlarımızı Biçimlendiren Gizli Kuvvetler - Dan ARIELY

  Dan Arıely, insan davranışları hakkında yeni ve ilginç bir bakış açısı kazanmamızı sağlıyor. "İnsanların bankalara aşırı borçlanmasındaki sebep ne?" "Kararlarımızı yönlendiren akıl dışı kuvvetler neler?" "Para hakkında nasıl düşünüyoruz?" gibi pek çok farklı soruyu elen alan yazar, en sık rastlanan olayları analizler ile yorumluyor. Beklentilerimizin, sosyal normların ve görünüşte mantıksız olan kuvvetlerin, akıl yürütme becerimizi nasıl etkilediğini gösteriyor.

  Akıldışı Sevgilerimle: Kayıp Çoraplar ve Diğer Varoluşsal Muammalar - Dan ARIELY

  New York Times'ın satış rekorları kıran yazarı Dan Arıely, "Akıldışı Sevgilerimle" kitabında okurlarının sorduğu en tuhaf soruları yanıtlayarak akıldışı bazı olaylara cevap buluyor. Kitap, yazarın Wall Street Journall'da yayınlanan "Arıely'e Sorun" köşesindeki yazıların bir kısmının antolojisi. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.