Eşit Ebeveyn Olmak

  Koton Genel Müdür Yardımcısı Özlem Yeşildere ve Egon Zehnder Kurucu Ortağı Murat Yeşildere ile Eşit Ebeveyn Olmak' hakkında konuştuk.
  Özlem Yeşildere, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan hemen sonra Manchester Üniversitesi'nden İş Ekonomisi dalında Yüksek Lisans diploması aldı. 1994 yılında Procter & Gamble'a katıldı. Operasyon ve finans fonksiyonlarinda, Türkiye ve Avrupa'da birçok kritik yönetim rolü üstlendi. 2011 yılında Philips'te göreve başladı. Philips Orta Doğu ve Türkiye Bölgesinin Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini yürüttü, bölgenin stratejilerinin oluşturulmasında ve hayata geçirilmesinde etkin olarak çalıştı. 2014 yılında Mobiliz Bilgi ve İletişim Teknolojileri'nde İcra Kurulu Başkanı olarak üstlendiği görevinde şirketin 360 derece dönüşümüne liderlik etti. Evli ve iki çocuk annesi olan Özlem Yeşildere halen KOTON Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


  Murat Yeşildere Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Manchester UMIST'ten İşletme Ekonomisi dalında yüksek lisans derecesini aldı. Kariyerine Fon Yönetimi ve Hazine sektöründe Philip Morris'de başlayan Yeşildere, GSD Holding ve GSD Yatırım Bankası'nda üst düzey yöneticilik görevleriyle kariyerine devam etti. Yeşildere Ekim 2000 yılında Istanbul Egon Zehnder Ofisinde Finansal Hizmetler sektöründe Danışman olarak göreve başladı; halen Yönetici Ortak olarak Türkiye, CIS ve Kafkasya bölgelerine liderlik ediyor. Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 Derneği, PWN, Yönetim Kurulu'nda Kadın ve PERYÖN üyesi olan Murat Yeşildere, profesyonel kariyerinin yanında halen Platin dergisinnde liderlik, ekonomi, finans, insan kaynakları ve yöneti(şi)m konularında yazarlık yapmaya devam ediyor. Özlem Yeşildere ile evli ve iki çocuk babasıdır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.