ISACA Istanbul Chapter Öğrenci Grubu

  1500x500

  ISACA Istanbul Chapter Student Group Kimdir? Nasıl üye olunabilir ve amaçları Nedir? Siz de yazımızı okuyun ve siber güvenlik kariyerinizde hangi öğretici gruplara katılabileceğinizi hemen öğrenin! 

  ISACA IT, Siber Güvenlik sektörlerinde 116 ülkede faaliyet gösteren, 300.000den fazla üyesine network, eğitim ve bilgi arşivi desteği sağlayan, gönüllülük esasına bağlı global bir kuruluştur. ISACA İstanbul Chapter olarak Türkiye' deki faaliyetleri aktif bir şekilde yürütmekteyiz. İstanbul Chapterda bir ilk olarak öğrenciler için ISACA İstanbul Chapter Student Group'u kurduk. Yaklaşık 7 yıldır Istanbul Chapter bünyesinde aktif olarak görev yapıyoruz. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik sektör ile alakalı etkinlikler ve eğitimler düzenleyip, sektördeki profesyonellerle buluşturuyoruz.

  ISACA'ya üyelik ücretlidir. Yıllık ödenen bu ücret, öğrenciler için indirimli ve 25 USD olarak belirlenmiştir. ISACA Istanbul Chapter herhangi bir ücret talep etmez ve üye olduğunuzda tüm etkinlik ve eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanırsınız. Linkten üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  ISACA İstanbul Chapter Öğrenci Grubu; siber güvenlik, bilgi güvenliği, bilgi denetimi vb. konularda kariyerine devam etmek isteyen öğrencilerin kariyerinde daha emin adımlarla ilerlemesini amaçlayan globalde bulunan bir topluluktur. 

  ISACA İstanbul Chapter Öğrenci Grubundan Elif Çimen deneyimini anlatıyor 

  1) Kısaca tanıyalım: Nerede doğdunuz, ne okudunuz, şimdi ne yapıyorsunuz? 

  1996, Balıkesir doğumluyum. Türk-Alman Üniversitesi İşletme bölümü dördüncü sınıf öğrencisiyim. Eğitimim devam ederken aynı zamanda Ernst&Young şirketinde Long Term Audit Intern olarak çalışıyorum.

  2) ISACA yolculuğunuzu anlatır mısınız? ISACA ile nasıl tanıştınız? Neler öğrendiniz? Size neler kattı?

  ISACA ile tanışmam öğrenci üyesi olan ev arkadaşım sayesinde oldu. Önce beraber konferanslara katılmaya ve görev almaya başladık. Yapılan etkinlikleri, eğitimleri ve ISACA bünyesindeki insanları gördükçe kendimi bu grupta görmem gerektiğine karar verdim ve üyeliğimi tamamladım. Şu an üç yıldır ISACA öğrenci üyesiyim.

  ISACA İstanbul Chapter'daki profesyonellerin öğrencilere olan sonsuz desteği, ilgi ve alakası sayesinde, iş hayatına yeni bir pencereden bakmaya başlıyorsunuz. Sektördeki yeni insanlarla tanışmak ve network ağınızı genişletmek pastanın üstündeki kiraz oluyor.

  Öğrenci grubunda aktif rol almak, profesyonel hayata dair mini bir hazırlık gibi. Sorumluluk almak, sektörle ilgili araştırmalar yapmak ve bu bilgileri konferans, eğitim vb. etkinliklerle desteklemek kendinizi geliştirmeniz için oldukça büyük katkı sağlıyor.

  ISACA İstanbul Chapter Öğrenci Grubundan Tuğçe Kılıç deneyimini anlatıyor 

  1) Kısaca tanıyalım: Nerede doğdunuz, ne okudunuz, şimdi ne yapıyorsunuz?1998, Mersin doğumluyum. İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü dördüncü sınıf öğrencisiyim. Eğitimim devam ederken aynı zamanda Denizbank şirketinde Long Term Intern olarak çalışıyorum. Ayrıca birçok sosyal sorumluluk topluluklarında aktif görev alıyorum.

  2) ISACA yolculuğunuzu anlatır mısınız? ISACA ile nasıl tanıştınız? Neler öğrendiniz? Size neler kattı?

  ISACA ile yaklaşık bir yıl önce; şu anda Başkan Yardımcısı olduğum Bilgili Liderler Kulübü kurucusu olan arkadaşım sayesinde tanıştım. Sektöre olan ilgim ve yapılan çalışmalardan dolayı, ekip içerisinde daha aktif bir şekilde çalışmaya başladım. Şu anda ise ISACA İstanbul Chapter Özel Üniversiteler Eş Başkanı görevindeyim.

  ISACA'nın öğrenci üyelere olan katkılarından bahsedecek olursam, öncelikle öğrenciler; sektöre dair ve/veya kariyer hedefleri ile alakalı sorularının cevabını alanında uzman kişilerden öğrenip topluluk içerisinde bulunan profesyoneller ile olan güçlü iletişimler sayesinde ise networklerini genişletebilirler. Aynı zamanda, topluluk içerisinde aktif görev alan öğrenciler ekip çalışması, iletişim yeteneği, sunum teknikleri ve liderlik gibi birçok konuda kendilerini geliştirme fırsatını yakalıyorlar.

  Ben de bu topluluğa katıldıktan sonra, sektörde olan bazı bilgi kirliliklerinden arınıp en doğru bilgileri uzmanından öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. Ekibimizle yaptığımız çalışmalar sayesinde ise, iş hayatına başlamadan önce proje yönetimi vb. gibi konularda deneyimler sağladım. 

  CampusWIN yazarları tarafından Rümeysa Karakış tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.