Leyla Alaton ile İş Hayatı Tüyoları

  Leyla Alaton ile İş Hayatı Tüyoları

  Alarko Holding YK Üyesi Leyla Alaton’un iş hayatına dair söyleyecekleri var! Hepimize cesaret veren canlı yayında öne çıkan noktaları birlikte inceleyelim.

  EVİNİ YÖNETEN HAYATINI YÖNETİR: Çalışan Kadın&Çocuk ve Aile Paradoksu

  • Kadın geri plana itildikçe erkekler birbirlerinden destek aldılar ve daha çok yükseldiler.

  • Terfi aldıklarında bile kadınlara imkan verilmediği için geçmişten beri bastırıldılar, belki kadın eve daha büyük maaş getirecek ama ona başka görev tanımlanıyor hep.

  • Eşitliği sindirmeliyiz, yeni kurulan ailelerin düşünce sistemini değiştirip ailede eşitliği benimsemeleri çok önemli.

  • Kadın eve para getirmeli, bu durum eşiyle birbirlerini daha iyi anlamalarını bile sağlar.

  • Çocuk&kariyer eş zamanlı olduğunda koca bir challenge; ama neden olmasın?

  • İyi anne olmak yumuşak karnımız, anne olmak Türkiye’de kadınlar için birincil bir kompliman fakat sırf bu arzudan dolayı kadın kendini bir hayli engelliyor.

  • Yaptıklarımızla önce kendimizi mutlu etmeliyiz, herkes kendi ailesinde dengesini bulmalı ve eşiyle çocuğuyla manevi olarak bunu paylaşmalı.

  KARİYERİNİ YÖNETEN HAYATINI YÖNETİR: Yeni Nesil Hayat Yönetimi

  • Not almak, zaman yönetimi yapmak çok önemli; televizyonun başında saatlerce oturmamak, iyi uyumak lazım.

  • Verimli olmak için, iyi hissetmek için, kafanızı toplamak için yapılması gerekenleri sakın ihmal etmeyin.

  • Enerjik, sağlam, güçlü ve konsantre olabilmek için beslenme ve spora zaman ayırmak hem zaman hem de yaşam dengesini kurmaya yardımcı olur.

  • Herkesin hayatta bir diğerinden daha iyi olduğu şeyler vardır, iyi bilenleri komplekssiz bir şekilde dinlemeye ve onlara önem vermeye dikkat ediyorum.

  Canlı Yayının tamamını izlemek için link aşağıda: 

   

   

   

  KONUŞMACIMIZI TANIYALIM: Peki Leyla Alaton kimdir?

  New Jersey Fairleigh Dickinson Üniversitesi İş İdaresi ve Yöneticilik mezunu olan Leyla Alaton, New York Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler dalında master yaptı. Dr. Üzeyir Garih'in asistanlığını yaptı. Alkent-Etiler Uyduşehir ve Alsit Villakent Projeleri Tanıtım ve Pazarlama işlerini yürüttü. 1992 yılında, Milli Prodüktivite Merkezi tarafından "Yılın İş Kadını" seçildi. 1993 yılında, Davos Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde ilk defa seçilen "Geleceğin Liderleri" arasına girdi. Megatrend Halkla İlişkiler Danışmanlık Şirketi'ni kuran Leyla, Aérospatiale, Alcatel gibi dünya devlerine danışmanlık yaptı. Halen Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesidir ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır. İki çocuk annesi olan Leyla, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

  Leyla Alaton’un Binyaprak Hikayesi’ne buradan ulaşabilirsin.

   

   

   

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.