Mentorluk Programına Nasıl Destek Olabilirsin: Paydaşımız EMCC TÜRKİYE'yi Tanıyalım

  emcclogo-CONV-01

   Milyon Kadına Mentor Programı'nın paydaşlarından olan EMCC Türkiye kimdir? Neler yapıyorlar? EMCC Türkiye'yi tanımak için bu yazımızı kaçırma!

  EMCC Global (European Mentoring and Coaching Council /Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi); koçluk, mentorluk ve süpervizyon hizmetlerini sunan profesyoneller, bu hizmeti alan her türlü kişi ve kurumlar, mesleki eğitim ve gelişim kuruluşları, yaşam koçluğu ve akademik psikoloji gibi alanları ve tüm bu konuları araştıran akademisyenleri bünyesinde barındıran birleştirici bir kurumdur. 

  Hem bireylerin hem de kurumların mentorluk ve koçluk uygulamalarına yönelik yetkinlikleri ve kalite standartlarını belirleyen, denetleyen ve akreditasyon sağlayan bir yapıdır. Amacı, Avrupa genelindeki mentorluk, koçluk ve süpervizyon alanında başarılı uygulamaları teşvik etmek ve başarılı uygulama beklentilerini artırmaktır.

  EMCC her ülkede yerel ve özgün bir kurum olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye'de 2005 yılında kurulmuş bulunan EMCC Türkiye - Yönderlik ve Koçluk Derneği (EMCC T) ile temsil edilmektedir.

  Kurumlara ve Bireylere Nasıl Destek Oluyor? 

  EMCC Türkiye mentorluk, koçluk ve süpervizyon alanında hem kurumlara hem de bireylere farklı uygulamalarla destek olmaktadır. Etkinlikler, eğitimler, akreditasyon ve sosyal sorumluluk projeleri ile mentorluk ve koçluğun yaygınlaştırılmasını ve bu sayede topluma fayda yaratmayı hedeflemektedir.  

  Bireyler,

  • EMCC Türkiye'nin düzenli olarak organize ettiği eğitim, konferans, seminer, webinar gibi etkinliklere katılarak mentorluk, koçluk ve süpervizyon alanlarında donanımlı ve uzman profesyonellerle bir araya gelebilir, alandaki gelişmeleri takip edebilir, yetkinliklerini geliştirme ve öğrenme imkanı bulur.
  • Yine bireyler mentorluk, koçluk ve süpervizyon uygulamalarında uluslararası kalite standartlarını ve yetkinlikleri sağlamalarını destekleyici olarak bireysel akreditasyon (European İndividual Accreditation – EIA) sürecine dahil olabilir.

  Kurumlar, EMCC Türkiye'den mentorluk, koçluk ve süpervizyon alanında Tasarım & Danışmanlık, Eğitim ve Akreditasyon konularında destek alabilir:

  • Kurum içi mentorluk, koçluk, süpervizyon programları için tasarım desteği alabilir,
  • Kurum içi mentor/koç yetiştirmek için mentorluk/koçluk eğitimi tasarımı ve eğitimcinin eğitimi konusunda destek alabilir,
  • Mevcut programlarının ve mentorluk/koçluk eğitimlerinin değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi konusunda danışmanlık alabilir,
  • Mentor ve menti eğitimleri alabilir,
  • Mentorluk/koçluk programları, mentorluk/koçluk eğitimleri ve bireysel olarak mentorları/koçları için akreditasyon alabilirler.

  Detaylı bilgi almak ve EMCC Türkiye'ye ulaşmak için:

  • Hem etkinliklerle hem de kurumsal ve bireysel olarak mentorluk, koçluk ve süpervizyon uygulamalarınız konusunda bilgi almak için; EMCC Türkiye web sitesini inceleyebilirsiniz.

  • Danışmanlık, eğitim ve akreditasyon ile ilgili ihtiyaçlarınız ve sorularınız için EMCC Türkiye'ye mail atabilirsiniz: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  • Kurumlar ve bireyler EMCC Türkiye'ye üye olarak hem kendilerine hem de mentorluk, koçluk ve süpervizyon dünyasına daha fazla fayda yaratabilirler. Üyelik süreci ve üye olmanın avantajları ile ilgili detaylı bilgiyi EMCC Türkiye web sitesinden inceleyebilirsiniz: EMCC Türkiye Üyelik

  • Üyelik ve etkinliklerle ilgili her türlü sorunuz için EMCC Türkiye'ye Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.