Mentorluk Programlarını Tanıyalım: Kutup Yıldızım Mentorluk Projesi

  1669286843150

  Mentorluk programlarını tanımaya devam ediyoruz. Bursa Mühendis Kadınlar Derneğinin "Kutup Yıldızım" Mentorlük Projesi hakkında bilgi verdiğimiz yazımız yayında! Keyifli okumalar!

  BUMKAD Nedir?

  Bursa Mühendis Kadınlar Derneği; çağdaş Türk mühendis kadınlarının iş hayatının her alanında güçlenerek varlığını sürdürmesi, potansiyel kadın mühendis adaylarının ise gelişimleri ve yetkinlikleri destekleyerek iş hayatında aktif rol almalarını amaçlamaktadır. 7 Mühendis kadın insiyatifi ile 22 Temmuz 2019 tarihinde, "Uzun yolculuklar tek bir adımla başlar." mottosu ile Bursa Mühendis Kadınlar Derneği kurulmuştur. Bugün derneğin 70 üyesi, 4 kurumsal üyesi ve 3 fahri üyesi bulunmaktadır. Dernek ''Sosyal Sorumluluk Değil Toplumsal Zorunluluk'' olarak tanımladıkları faaliyetlerini ve projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

  KUTUP YILDIZIM Projesi

  Kutup Yıldızım Programı, kariyer yolcuğuna adım atacak değerli mühendis kadın adaylarımızı, sektörlerinde deneyim kazanmış başarılı dernek üyelerimiz ile bir araya getirmektedir. KUTUP YILDIZIM projesi, "YÖNÜMÜZ SİZİ, HEDEFİMİZ DAİMA İLERİYİ GÖSTERECEK" mottosu ile gelecek kaygısı yaşayan, kariyer planlamalarında gideceği yolu bulmakta zorluk çeken arkadaşlarımız için, kutup yıldızı olmayı, iş dünyasında ihtiyaç duyacakları birçok konuya yönelik bilgilendirme yapmayı, eğitimler vermeyi, mühendis adaylarımızın kendine güvenen ve inanan motivasyonu yüksek mühendisler olarak iş hayatlarına adım atmalarını hedeflemektedir.

  BUMKAD Proje Ekibi tarafından 6 Haziran 2020 tarihinde dernek instagram sayfasından lansmanı yapılmış olan projemiz, kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucu, üniversite ayrımı olmadan 3. ve 4. sınıf mühendislik öğrencisi ve birbirinden değerli 20 kadın mühendis adayı seçilmiştir. Aralık 2022 de Kutup Yıldızım projesinin 2.faz başvuruları alınmış ve 27 kadın mühendis adayı seçilmiştir.

  Kimler Menti Olabilir?

  • Üniversite mühendislik alanında eğitimine devam eden 2. sınıfı tamamlamış mühendislik öğrencisi olmak,
  • Kişisel ve kariyer gelişimi için zaman ayırabilmek.

  Başvuru Nasıl Yapılıyor? 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.