Mentorluk Programlarını Tanıyalım: Türk Eğitim Vakfı Mentorink Programı

  tev-header

  Mentorluk programlarını tanımaya devam ediyoruz. Türk Eğitim Vakfının Mentorink Mentorluk Programı ile tanışmak ve aklındaki soru işaretlerine yanıt aramak ister misin? Cevaplar yazının devamında!

  55 yıl önce 205 iş insanı, öğretim üyesi ve entelektüel, eğitimin yaygınlaşması amacıyla merhum Vehbi Koç'un önderliğinde bir araya geldi. 1967 Türkiye'sinin şartlarında birçok kişi için hayal bile edilemeyecek bir seferberlikle okumak isteyen gençlere destek olmak için Türk Eğitim Vakfı kuruldu.

  TEV Mentorink Programı

  TEV, bursiyerlerine burs vermenin yanı sıra bursiyerlerin, eğitim hayatından iş hayatına geçiş sürecine tam olarak hazırlanmış bireyler olarak geçmeleri için çeşitli açılardan da desteklemeye çalışmaktadır. TEV Mentorink Programı, yeni nesil mentorluk çalışmaları ile bireylerin kişisel ve profesyonel gelişimini hızlandıran, kurumun için özel oluşturulmuş, kişiselleştirilmiş bir birlikte gelişim platformudur. Mezun ve bursiyerler arasında en uygun eşleşmeyi sağlayarak karşılıklı gelişime dayalı bilgi ve deneyim sağlayan bir platform olan TEV Mentorink mezun ve bursiyerlerine ve TEV elçisi kurumlara özel online mentorluk platformu sunar

  TEV Mentorink programı TEV Mezunlarının kurmuş olduğu bir girişimdir. Kurucuları TEV Mezun Bursiyerleri, Bekir Topaloğlu ve Mahmut Kafkas'dır.* 

  Türk Eğitim Vakfı, EMCC tarafından 2019 Mentorluk Ödülü'ne layık görülmüştür. Mentorluk ve koçluk alanında başarılı uygulamaları teşvik etmek ve arttırmak amacıyla kurulan EMCC dünya çapında 70'ten fazla ülkede 6.000'den fazla üyeye sahip ve mentorluk alanında dünyanın en büyük iki organizasyonundan biridir.

  TEV Mentorink programı mentorlarımıza, liderlik ve koçluk verme, yeni şeyler öğrenme, sosyal tatmin sağlamaktadır. Mentilerimiz için ise; başkasının deneyimleri ile hayallerini özgürleştirme, gerekli donanımları öğrenip geliştirme, ilham kaynağı ve rol model edinme gibi faydalar sağlamaktadır.

  Mezun bursiyerlerimizin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığı 'TEV MENTORINK' projesinde bugüne kadar,

  • 10000'den fazla TEV Ailesi Üyesine Erişim
  • 2021'de 2200'den fazla yeni başvuru,1000'in üzerinde mentor katılımı
  • Bugüne kadar 17 kurumsal partnerden 500'dan fazla mentor katılımı
  • 2022'de 1200'e yakın mentor-menti eşleşmesi
  • 5 üzerinden 4.82 ile oldukça yüksek ve yıldan yıla artan yüksek memnuniyet oranı sağlanmıştır.

  Kimler Mentor Olabilir?

  Çalışma hayatında en az 3 yıl deneyimli, daha aydınlık bir gelecekte yaşamak isteyen ve bunun için tuttuğu eli başarana kadar bırakmayan kişiler mentorluk için başvuruda bulunabilir. Online platform üzerinden yürütülecek TEVMENTORİNK projesi ile mezun bursiyerler, yeni bursiyerlere mentorluk edecek.

  Başvuru Ne Zaman Açılıyor?

  Başvurular her sene üniversitelerin güz döneminde ve bahar döneminin başında açılıyor. Başvurulardan sonra mezun ve bursiyerler arasında en uygun eşleşmeyi sağlayarak süreç devam ettiriliyor.  

  Faydalı Linkler 

  *Bekir Topaloğlu - TEV Üstün Başarı Bursiyeri - Bilkent Üniversitesi - Elektrik Elektronik Mühendisliği 2005-2010

  TEV-DAAD Almanya Bursiyeri - Münih Teknik Üniversitesi Girişimcilik ve Teknoloji Yönetimi 2010-2012 Google - Video Strateji Lideri EMEA

  Mahmut Kafkas - Boğaziçi Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği - 2005-2010

  TEV-DAAD Almanya Bursiyeri - Münih Teknik Üniversitesi İnformatik - 2010-2012

  TÜV SÜD - İnovasyon & Proje Müdürü 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.