Neden Okumuyoruz?

  KITAP

  ''Neden okumalıyız?'' sorusuna yanıt bulacağınız yazımız sizinle. Keyifli okumalar! 

  Çoğumuz okumuyoruz. Üniversitede aldığımız eğitim, sonrasında gittiğimiz kurslar, seminerler, iş yaşamına başladığımızda düzenlenen şirket içi eğitimler, takip ettiğimiz birkaç dergi, birkaç internet sitesi… Yetmez mi? Yoğun iş temposu, ailemize ve kendimize ayıracağımız zamanın kısıtlı olması…

  Hepsi haklı gerekçeler.

  Mevcut bilgi birikimimiz bizi buralara getirdi. "İdare ediyoruz."

  "İdare etmenin" bizi doyurmadığı, çalışma arkadaşlarımızla veya "kariyer basamaklarıyla" olan ilişkimizi geliştirmediği durumlarda ne yapacağız?

  Birkaç tıkla istediğimiz, ihtiyacımız olan bilgiye ulaşmak mümkün. Bir "influencer"ın LinkedIn'de yazdığı iki paragraf, bir "celebrity"nin yaptığı TED konuşması, Facebook'ta paylaşılan bir "case study"… Bir tık uzağımızda. Ama hangisi güvenilir, hangisi sahici, hangisi bizi doyuracak?

  İçerik küratörlüğünün avantajı burada ortaya çıkıyor. Harvard Business School belki de dünyanın en güvenilir kaynaklarından biri. Akademisyen kadrosu; iş hayatının her kademesinde çok başarılı olmuş, en büyük başarısızlıkları yaşayıp tekrar ayağa kalkmış, binlerce meraklı öğrencinin sorularıyla beslenmiş, yeni fikirler, çözümler bulmak için sürekli kendini geliştiren bir ekip. Harvard Business Review, bu ekibin ve bu ekibe girmekte hiç zorlanmayacak işler yapan, önde gelen düşünürlerin, uygulamacıların, yöneticilerin, eğitimcilerin fikirlerini bizimle paylaştıkları bir platform.

  Clayton Christensen, Thomas Davenport, Peter Drucker, Daniel Goleman, Rosabeth Moss Kanter, Michael Porter, John Kotter, Gary Hamel hemen bir çırpıda sayabileceğimiz isimler…

  Güvenilir, saygın, gelişiminize katkı vereceğinden emin olduğumuz fikirler.

  Alanında uzman editörlerin bizim için okyanusa dalıp çıkardıkları bu incileri size dijital kütüphanemizde sunuyoruz. Bu fikirler, belki de uzun zamandır aklınızın bir köşesinde dönüp dolaşan parlak bir fikri tetikleyecek; belki de bugüne kadar doğru olduğunu, tek yol olduğunu düşündüğünüz bir şeyin farklı yollarla, bambaşka bir şekilde yapılabileceğini gösterecek.

  Bindiğiniz metroyu, servisi, minibüsü kütüphaneye çevirmek sizin elinizde.

  Neden kitap okumalıyız? | Serdar Kuzuloğlu anlatıyor linkini aşağıda iletiyorum:

  Neden kitap okumalıyız? | Serdar Kuzuloğlu

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.