Networking Ne Değildir?

  Networking Ne Değildir?

  Networking, iş dünyasının hızla yükselen kavramı. Ne olduğunu anlamak ve kariyer yolculuğumuza uygulamak için networking'in ne olmadığına bakalım!

  1) Networking tanıdığınız kişi sayısı değildir. Networking'de tanınmak esastır.

  2) Networking önünüze her gelen etkinliğe gitmek değildir. Boşa zaman harcar, hiçbir şeye yetişemezsiniz. Odağınızı da kaybedebilirsiniz.

  3) Ticaret yapmak için kartvizit toplamak değildir. Güven bağı oluşturmadan ticaret de olmaz.

  4) Networking girdiğiniz bir ortamda herkesle tanışmaya çalışmak değildir. Bağlantı kurmak kadar, kurduğunuz bağlantıları sürdürmek de önemlidir.

  5) Networking, network marketing değildir. Network marketing bir satış sistemidir. Networking'de satış bir amaç değildir. İyi ilişkilerin sonucudur.

  6) Networking sadece sosyal insanların ve iş adamlarının yaptığı bir şey değildir. Herkes, hatta çekingen insanlar da Networking teknikleriyle hayatlarını değiştirebilirler.

  7) Networking işiniz düştüğünde birini aramak değildir.

  8) Networking, "günün birinde işe yarayabilirler" diye hoşlanmadığınız insanlarla ilişkilerinizi zoraki olarak sürdürmek değildir. Sevmediğiniz, geçinemediğiniz, anlaşamadığınız insanları, çok mecbur kalmadığınız sürece etrafınızda bulundurmayın.

  Kaynak: "Tanışma, Tanıştırma, Tanınma Sanatı: Networking" Ertuğrul Belen

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.