Pazarlama Müdürü Bir Kadın Olmak - Irmak Orman (UPS)

  UPS Türkiye'de Ülke Pazarlama Müdürü, sevgili Irmak Orman ile #kariyer sohbeti gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size yardımcı olur! 

  1985 İstanbul doğumlu olan Orman, Robert Kolej'den mezun olduktan sonra 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2009-2011 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde Pazarlama ve Lojistik Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır. Kariyerine Garanti Bankası Proje Finansmanı Bölümün'de Yetkili olarak başlayan Orman, şirket birleşme ve satın alımları, kurumsal ve yapılandırılmış finansman, proje finansmanı, değerleme ve iş planı hazırlama konularında çalışmıştır. Avea Telekom Pazarlama Birimi Kurumsal ve Ticari Müşteriler Segmenti'nde stratejik planlama, kampanya yönetimi ve proje geliştirme alanlarında Uzman olarak görev almıştır. 

  2012 yılında Doğan Holding Yönetim Kurulu Ofisi'nde çalışmaya başlayan Orman, Haziran 2017'de Doğan Holding iştirakı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'na Genel Müdür olarak atanmıştır. Türkiye'de kurulu girişimlere yatırım yapmak, Türk girişimcilik ekosistemini geliştirmek, girişimcilere mentorluk yapmak ve yeni kurulan şirketleri geliştirmek üzerine çalışan Orman, aynı zamanda farklı Doğan Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. 2019 yılında 3 ortak olarak dijital sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren MedAssist'i kuran Orman, 2021 Aralık'ta UPS Türkiye'de Ülke Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Evli ve 2 çocuk annesi olan ve halen Işık Üniversitesi'nde Güncel İşletme alanında doktora eğitimine devam eden Irmak Orman'ın Sosyal Medya Pazarlama, Dijital Çağ'da Girişimcilik Ekosistemi, 20'li Yaşlarda İş Hayatı ve Çalışan Anne isimli 4 kitabı bulunmaktadır.  

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.