SEO'da Anahtar Kelime

  seo-1

  Web siteleri için trend artırma ve trafik kalitesini düzenlemeye yardımcı olan SEO Arama Motoru Optimizasyonu uygulamasını kullanırken işinize yarayacak tüyolardan anahtar kelimelerin önemini sizler için derledik.  Keyifli okumalar!

  SEO ''Arama Motoru Optimizasyonu'' olarak da bildiğimiz ücretli olmayan, arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenizin trafik kalitesini, miktarını ve markanızın trendini arttırma uygulamasıdır. Bu yöntemde ihtiyacınız olan en önemli şeylerden biri de anahtar kelimelerdir. Bu yazımızda anahtar kelimelerin öneminden ve sizlere optimizasyon yaparken yardımcı olabilecek bazı araçlardan bahsediyor olacağız. Gelin hepsine birlikte göz atalım!

  1) Anahtar Kelime Nedir?

  Anahtar kelime, her arama motoru için en önemli SEO ögesidir. Arama motorlarının, kullanıcıların sorguladıklarını sayfalarla eşleştirdikleri kelimelere verilen isimdir. Doğru anahtar kelimeleri seçmek, sitenizi aramalarda çok üst seviyelere taşıyabilmeniz için önemli bir adımdır.

  2) Anahtar Kelime Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yapmanız gereken ilk şey, potansiyel ziyaretçinizi düşünmek. 'Hitap ettiğimiz kullanıcılar ne tür bir arama yapıyor, ne istiyor?' gibi sorulara cevap verebiliyor olmalısınız. Sayfanızı yüzlerce farklı terim için optimize edemezsiniz. Bu yüzden çok spesifik sorguları tercih etmeli ve neyi optimize ettiğinize karar vermeniz gerekmektedir. Web'in bünyesinde yüzlerce site olmasından kaynaklı günümüzde bir sözcük ile arama motoru sonuçlarında üst sıralara kolayca yerleşebilmek artık pek mümkün değil. İki veya üç kelimeli arama dizileri için yüksek sonuçlar elde etmek daha gerçekçi bir hedef gibi görünüyor.


  3) Ücretsiz Anahtar Kelime Arama Araçları

  a) Google Trendler

  Şüphesiz ki yeni başlıyorsanız size yardımcı olabilecek en iyi araçlardan biri Google Trendler. Araç size kullanmak istediğiniz anahtar kelimenin zamana bağlı popülarite çizelgesini sunuyor. Bu size sitenizde sattığınız ürün veya yazdığınız bir içeriğin hangi dönemlerde daha çok ilgi görebileceğini göstererek bir içerik takvimi hazırlamanıza yardımcı olur.

  b)Keyword Generator

  Keyword Generator size herhangi bir temel anahtar kelime için 150'ye yakın anahtar kelime seçeneklerini listeler. Aynı zamanda bu araçla birlikte 0-100 değer aralığında anahtar kelime zorluğunu da görmek mümkün.

  c) Keyword Surfer

  Keyword Surfer, Google da sorguladığınız herhangi bir kelime için tahmini küresel ve aylık arama hacimlerini gösteren bir araçtır. Bunun ötesinde, otomatik tamamlama sonuçlarına arama hacmi tahminleri de eklenir. Sonuçta size yazdığınız anahtar kelimeye benzer 10 anahtar kelime önerisi sunar. 

  Content&Research Committee tarafından yazılmıştır. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.