TurkishWin Hayata Dair Kariyer Soruları

  turkishwin-04_thumbnail

  Hızla akıp giden hayat içerisinde durup kendinize sorular sorup yol haritanıza yeniden bakacağınız yazımız sizinle. Keyifli okumalar! 

  TurkishWIN gönüllüleri ve People komitesi olarak; her zaman amaçlarımızdan biri olan kişisel gelişim, farklı bakış açılarına açık olma, çevremizdekileri dinleyebilme ve olaylara yorum yapabilme üzerine yoğunlaştık. Bu noktada sizleri People Komitesi olarak 2021-Aralık ayının başında TurkisWIN gönüllüleri için düzenlediğimiz icebreaking etkinliğimizi okumaya ve etkinlik kapsamında hazırladığımız soruları kendi bakış açınızdan cevaplamaya davet ediyorum!

  TurkishWIN bünyesinde yer alan CampusWIN oluşumu; içerisinde farklı kültürlere, yaşam tarzlarına, hedeflere ve perspektiflere sahip birçok genç kıza ilham vermeyi ve kariyer yolculuklarında onlara yardım etmeyi, yalnız olmadıklarını hissettirmeyi hedefler. People Komitesi olarak icebreaking etkinliğini düzenlememizdeki asıl amaç da tam olarak hayatı sorgulamak, olaylara bakış açılarımızı öğrenebilmek ve başka kız kardeşlerimizin düşüncelerine karşı empati yapabilmekti. Bu noktada hazırladığımız sorulardan birkaçına yazımda bahsetmek istiyorum. Soruları derin bir şekilde düşünerek içselleştirmenizi ve sizlere de faydalı olmasını çok isterim!

  Şu anda birçok kişi ileride hayatında nerede olacağını, hangi pozisyonda bulunacağını eminim ki merak ediyordur ve merak da kaygıları yanında getirir ve bu sürecin bir parçası haline gelir. Fakat hayatta neyi istediğimizi bulmak için kendimize şu soruyu yöneltmeliyiz; Herhangi bir gelecek ve maddi kaygınız olmasa şu kendini nerede hayal ederdin? Bu sorunun cevabını bazen kendimize bile söyleyemezken, icebreaking etkinliğinde kız kardeşlerimizle paylaşmanın verdiği motivasyon bize kariyer hayatımızda neleri istemediğimizi de öğretmiş oldu. Kimimiz New York'ta büyük şirketlerde çalışmayı hedeflerken kimimiz ise sahil kenarında sessiz bir hayatın içerisinde bulunmayı hayal etti. Peki bu soruya sizin cevabınız ne olurdu?

  Bir başka sorumuz ise; şu an kaç yaşında olmak isterdin, hangi yaşını deneyimliyor olmak isterdin ve neden? Aslında bu soru bize geçmişte yapmadıklarımızdan dolayı pişman olup; değiştirmek istediğimiz durumlarda bulunup bulunmadığımızı ya da geleceğe karşı yaşadığımız heyecanı ölçmektedir. Herkesin kendine özgü olan cevapları arasında bence en çok dikkat etmemiz gereken nokta; hiçbir zaman yaptıklarımızdan ya da yapamadıklarımızdan pişman olmamaktır.

  Hayatın yoğunluğunda bir an bile olsa düşüncelerimizi, hislerimizi dinlemeliyiz ve kendimize sorular sormalıyız. Yoksa günün yorgunluğundan ve yoğunluğundan aslında ne istediğimizi unutabilir, hedeflerimizi ve en çok da motivasyonumuzu kaybedebiliriz. Bu doğrultuda, icebreaking etkinliğimizde konuştuğumuz sorulardan seçtiğim yukarıdaki 2 soru umarım sizlere kariyer hayatınızda ve hayattan ne istediğinizi hatırlamada yardımcı olmuştur. 

  CampusWin yazarları Zeynep Altıner tarafından yazılmıştır. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Avrupa, Amerika ve Türkiye'de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. BinYaprak bir TurkishWIN girişimidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.