Zor Zamanlarda Psikososyal Destekler - Kadın Liderlik Platformu | Psikolog Dr. Nedret Öztan

  Kadın Liderlik Platformu kapsamında Psikolog Dr. Nedret Öztan, zor zamanlarda psikososyal destekler hakkında bilgi veriyor. Bu #tüyo videomuz dileriz size yardımcı olur!

  Psikolojik Hizmetler Enstitüsü'nün kurucusu ve yöneticisi olan Nedret Öztan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1976'da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından burslu olarak Amerika'ya gönderilmiştir. Amerika'da Washington D.C'deki The Catholic University'den psikolojide yüksek lisansını aldıktan sonra New York'taki The New School for Social Research'de doktora çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmaları sırasında Eastern Group Psychotherapy Enstütüsü'nde grup eğitimi alan Nedret Öztan, sonra bir gündüz hastanesinde bireysel terapiler ve grup terapileri çalışmalarına katılmıştır. Daha sonra The Development of Human Potential Programı'nda da çalışmalarına devam ederken aile terapileri konusunda eğitimini tamamlamıştır.
  1986'da Türkiye'ye dönen Nedret Öztan Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde bir süre çalıştıktan sonra 1991'de Bilkent Üniversitesi'ne geçmiştir. 2006'ya kadar Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi'nde çalışırken diğer yandan ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde dönem dönem ders vermiştir. Şu anda kendisi Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

  Türk Psikologlar Derneği'nin 1974-1976 yıllarındaki kuruluş çalışmalarına katılmış olan Nedret Öztan, Amerika dönüşünde de Derneğin Merkez Yönetim Kurulunda aktif olarak görev almış ve 1988-1998 yillari arasinda Yönetim Kurulunda üyelik, genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı gibi görevler üstlenmiştir. Bu arada dört yıl Türk Psikoloji Dergisi'nin yayın yönetmenliğini de yapan Nedret Öztan 2010-2012 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği (TPD) başkanlığını, TPD'nin Travma Birimi üyeliğini ve 2006-2016 yillari arasında da Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği (APHB) temsilciliğini sürdürmüştür.

  Psikoloji alanında bireylere, ailelere ve kurumlara hizmet vermek üzere 1998' de Psikolojik Hizmetler Enstitüsü'nü kurmuştur. Psikolojik Hizmetler Enstitüsü'nün yöneticisi olan Nedret Öztan'ın uzmanlık alanları travma, depresyon, stres olup yetişkinler ve çiftler ile çalışmaktadır. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.