Videolar

  SAĞLIKLI BESLENME #2: Intermittent Fasting Diyeti

  Sağlıklı beslenme konusunda sorularımızı sorduğumuz Ebru Şinik ve Sibel Elçin, bu videomuzda #intermittentfasting diyetiyle ilgili merak edilen tüm sorulara cevap veriyor!


  ---------------------------------------

  Sibel Elçin dünya‘nın, lider ve popüler Beslenme Okulu olan Institute for Integrative Nutrition School ’da Bütünsel Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Koçu eğitimini, dünyanın önde gelen Arizona Bütünleyici Tıp Merkezi Direktörü Dr. Andrew Weil, zihin-beden tıbbı alanında lider Dr. Deepak Chopra, Yale Üniversitesi Önleme Araştırmaları Merkezi Direktörü Dr. David Katz, Harvard Üniversitesi beslenme Başkanı Dr. Walter Willett, çok satan yazarlar arasında bulunan ve duygusal yeme konusunda uzman Geneen Roth, Columbia Üniversitesi’nde başkan yardımcısı ve cerrahi profesör olan Dr.Mehmet Öz, Mark Hyman, Mark Bittman gibi diğer birçok önde gelen araştırmacı ve beslenme otoritesinden Bütünsel Beslenme ve Hormon Sağlığı eğitimi alarak Herkes Yaşasın konseptini oluşturdu.
  Günümüzde artan birçok kronik hastalığın doğru beslenme ve yaşam tarzı ile önlenebilineceğine inanarak eğitimlerine aşçılık üzerine Rouxbe Online Culinary School’da Bitkisel Bazlı Beslenme, Academy Culinary Nutrition School’da, MSA gibi Beslenme ve yemek üzerine sertifika ve eğitmenlik programlarına katılmış olup, gastronomi alanındaki eğitimlerine, Anadolu Üniversitesi, aşçılık ile devam etmektedir.

  Aldığı eğitimlerde, Dünyanın en kadim sağlık sistemlerinden biri olan Ayurveda’ya yöneldi. Doğru bilgi, destek ve irade gücü ile insanların kendilerini iyileştirme yeteneği ve kapasitesi olduğuna inanarak beden tiplerine en uygun ve lezzetli sağlıklı yiyecekleri, vücut ve zihin için maksimum beslenmeyi sağlamak amacıyla; Kişiye özel kronik hastalıklar veya sağlıklı zayıflayabilmek için menü planlamaları hazırlamakta ve sağlıklı tarifleri uygulamalı anlatım programları yapmaktadır.

  Sağlıklı yemek ve beslenmek isteyen ve ilgi duyanlara Beslenme Ekspertizi ve Bütünsel Sağlık Şefi olarak verdiği eğitimlerde daha sağlıklı bir doğada yaşayabilmek için sıfır atık, geri dönüşüm, kimyasallardan uzak bir yaşam tarzı, kaynakların daha verimli kullanılması, soframızda tükettiğimiz besinlerin topraktan masamıza gelene kadar geçen süreçteki aşamaları konusunda da katılımcılarını bilinçlendirmek amacıyla bilgilerini paylaşmaktadır.


  ------------------

  Ebru Şinik, bütünsel Sağlığın dünyadaki tartışmasız en tanınmış ve en güçlü liderlerinden, şifa sisteminde Kuantum İyileşme metodu ile 27 yıl önce Beden-Zihin Tıbbında bir çığır açan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın öğrencilerinden olan Ebru Şinik, A.B.D. California’da bulunan "Chopra Center University" eğitmenlerindendir.
  Ülkemizin ilk ve tek Ayurvedik Yaşam ve Wellbeing Danışmanı olan Ebru Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu ve lider danışmanıdır. Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını, "Hayatlarımızı daha huzurlu, daha sağlıklı, daha mutlu ve tatminkar bir şekilde yaşamamıza destek veren, modern tıp ile sentezlenmiş kadim teknikleri günlük rutinimize kolaylıkla ekleyerek, yaşam kalitemizin yükselmesini sağlamaktır" diye özetlemektedir.

  Halen A.B.D.’de Ayurveda Tıb’bı okuyan Şinik, kurumsal dünyada 17 yıl boyunca üst düzey yöneticilik pozisyonlarında da bulunduğu farklı sektörlerde çalışırken yaşadığı anksiyete ve depresyon neticesinde Meditasyon, Kadim Nefes Teknikleri ve Ayurveda ile tanışarak, bu doğrultudaki bilgileri uygulamaya başlamış ve yaşadığı hızlı olumlu etkilerle Bütünsel Sağlık alanında uzmanlaşmayı seçmiştir.

  Mind-Body Medicine (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’deki ilk Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini üreterek, ülkemiz wellbeing sektöründeki ciddi bir boşluğu doldurmuş olan Şinik, Yönetim Kurulu düzeyinde de meditasyon eğitimi veren yegane kişilerdendir.


  ----------------------------------------------


  Aynı Kategoriden Yazılar

  Lütfen modül ayarlarından bir kategori seçin.
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.