Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  1 dakika okuma süresi (227 kelime)
  Öne Çıkarılmış 

  Ashoka Vizyoner Programı Nedir?

  BinYaprak ve TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak'ın seçildiği Ashoka Vizyoner programı hakkında merak ettiklerin yazıda!

  ashoka-vizyoner

  BinYaprak ve TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak'ın seçildiği Ashoka Vizyoner programı hakkında merak ettiklerin yazıda!

  Ashoka, tüm dünyanın kabul gördüğü en büyük sosyal girişimcilik örgütüdür. Ashoka'nın amacı, sosyal problemleri çözmek üzere çalışmalar yapan sosyal girişimcilerden Ashoka üyesi olabilecek yeterlilikte olanları seçmek ve bu kişilerin çalışmalarını destekleyerek sosyal girişimlerin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak. Ashoka hakkında daha fazla bilgi edinmek istersen "Ashoka nedir, ne yapar?" yazısına bu linkten ulaşabilirsin. 

  Ashoka Vizyoner Programı ise Ashoka'nın prestijli programlarından biri olmakla birlikte sosyal girişimciler, kâr amacı gütmeyen kuruluşların yöneticileri, STK'lar ile kamu sektöründeki yöneticiler ve Akdeniz ülkelerinde faaliyet gösteren iş insanlarına yönelik tasarlandı. Türkiye'de sosyal etki ve sosyal girişimciliğin başarılı bir örneği olan Binyaprak'ın kurucusu Melek Pulatkonak'ın da seçildiği Ashoka Vizyoner Programı ilk ayağını 27-31 Mart tarihleri arasında Atina'da gerçekleştirdi.

  Ashoka Vizyoner Programı, özel ve kamu sektöründeki liderlerlere yönelik olan yarı zamanlı bir program. Programın amacı ise seçilen katılımcıların girişimcilik ve kurum içi girişimcilik yeteneklerini güçlendirerek sosyal etki yaratmak. 9 ay sürecek olan programda katılımcıların bir sosyal girişimle birlikte çalışmaları ya da kendilerinin bir sosyal girişim kurması hedefleniyor. Ashoka Vizyoner Programına başvurmak için en az 5 yıl çalışma tecrübesi gerekli. 

  Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen buluşmada "sosyal girişimcilik, etki ve sosyal iş modellemesi" başlığı altında; gelişen sosyal girişimcilik ekosisteminde, sosyal etkiye yönelik iş birlikleri ve yeniliklerin tespit edilmesi ve sosyal etkiye yönelik strateji oluşturulması işlendi. Bir sonraki modülü Mayıs ayında gerçekleşecek olan programın, konu başlıkları 'kaynak yaratma ve sosyal etki ölçümleme' olacak.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.