Üniversitelinin Dostu: Askıda Ne Var?

  Eğer Twitter kullanan bir üniversite öğrencisi isen daha önce görmüş olma ihtimalin yüksek. Peki durmadan retweetlenen Askıda Ne Var nedir, ne değildir?

  Sosyal Girişimciler Başarısızlıklara 3 Şekilde Bakabilir

  Başarısızlık hiçbir girişimci için iyi bir şey değildir, bazı istisnalar dışında. Kimse ürününü kullanmayacak veya almayacaksa neden onu üretesin ki? Peki sen başarısız olursan ne olur?

  Sosyal Girişimleri Pazarlamanın Temelleri

  Silikon Vadisi'nin bugünkü haline gelmesinde rol oynayan 100 kişiden biri olarak gösterilen, bir pazarlama danışmanı ve aynı zamanda da bir yazar olan Regis McKenna'ya göre "Pazarlama her şey demek" Peki neden?

  Seni Sosyal Girişimciliğe Ulaştıracak 3 Özelliğini Keşfet

  Her alanda olduğu gibi sosyal girişimcilik alanında da parlamaya devam eden birçok kadın var. Peki seni de başarılı bir sosyal girişimci olmaya yaklaştıracak başlıca özellikler ne?

  Bir Sosyal Girişimcinin Dünyayı Değiştirme Kılavuzu

  Bill Drayton şöyle diyor: " Herkesin değişim yaratan olduğu bir Dünya'da herkes güçlüdür" Peki bir sosyal girişimci dünyayı nasıl değiştirebilir?

  Sosyal Girişimcilerin Takip Edebileceği Görsel Ve İşitsel Mecralar

  Sosyal girişimciler için derlediğimiz görsel ve işitsel mecraları okumak için devam et!

  30 Yaş Altı 30 Sosyal Girişim

   Sevgili BinYaprak okurları, bu yazıyı sizler için "30 Under 30 2016: Social Entrepreneurs" adlı yazıdan uyarladım. Orijinaline bu linkten ulaşabilirsiniz.

  Takip Etmen Gereken Sosyal Girişimciler

  Dünyayı kurtarmanın yolu hem kalpten, hem sosyal girişimcilikten geçiyor. Başarılı sosyal girişimcilerden ilham almak için okumaya devam et!

  Sosyal Girişimci Motivasyonunda 5 Etken

  Sosyal girişimcilik güzel olduğu kadar zor ve emek isteyen bir alan. Herkesin ne iş olursa olsun motivasyona ve desteğe ihtiyacı vardır, ancak özellikle bu alanda ilerleyen insanların her zaman ve tükenmeyen motivasyona ihtiyacı var. Sosyal girişimcilerin farklı motivasyon kaynakları olsa da, çoğunluğunda ortak bulunan bazı temel motivatörler var. Size bilinen 5 temel motivatörden bahsedeceğiz: 

  Hiç Düşündün mü: Neden Sosyal Girişimcilik?

  Birçoğumuz bir şekilde sosyal girişimcilik kavramıyla bir yerlerde karşılaşıyoruz. Fakat kaçımız, gerçekten neden sosyal girişimcilik diye kendine soruyor? 

  Sosyal Girişimcilere İlham Verecek 4 TED Talk

  Kendisi de bir sosyal girişim sayılabilecek TED, farklı alanlardan konuşmacılarla geniş bir bilgi ağı sunuyor. İçerisinde iş hayatından uzayın derinliklerine kadar bilgiler bulabileceğin konuşmalar ile ilhama ihtiyacın olduğunda veya canın sıkıldığında sen de bir TED Talk izleyebilirsin.

  En Başarılı 10 Sosyal Girişimci

  Sosyal sorunları iyileştirdiler, küresel anlamda yeni bir iş modeli ortaya çıkardılar… Bunlar kim mi? Sosyal girişimciler! Yazımızda şirket ortakları için kar sağlarken sosyal sorunlarla da mücadele eden en başarılı 10 sosyal girişimciye ulaşabilirsin.

  Sorunlara Çözüm Girişimci Ruh: Sosyal Girişimcilik Nedir?

  Sosyal girişimciliği geleceğin umudu kılan nedir? Tabi ki sosyal girişimciler! Dünyayı değiştirmeye cesaret eden sosyal girişimciler hiç durmadan çalışıyor. Peki sosyal girişimciler neler yapıyor, birlikte bakalım. İyi okumalar!

  Üniversite Öğrencisi Olarak Nasıl Sosyal Girişimci Olunur?

  Üniversitedesin ve bir toplumsal soruna çözüm bulmak en büyük hayalin. Yazının devamında bu hayali gerçekleştirmek için atabileceğin adımları bulabilirsin.

  Sosyal Girişimcilik Alanları

  Sosyal girişimciliğin hangi alanları kapsadığını merak ediyorsan cevaplar burada.

  Yoksulların Bankasının Hikayesi

  Yoksulların bankası Grameen Bankası'nın kurucusu Bangladeşli ekonomist ve sosyal girişimci Muhammed Yunus'un hayat hikayesini birlikte inceleyelim.

  Sosyal Girişimcilerin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

  Hem kaliteli ve keyifli vakit geçirmek hem de sosyal girişimcilik hakkında kendini geliştirmek istiyorsan bu kitaplara mutlaka göz at!

  Ashoka Nedir, Ne Yapar?

  Ashoka nedir, ne yapar? Ashoka üyesi nasıl olunur ve süreç ne şekilde işler? Tüm bu soruların yanıtlarını yazıda bulabilirsin!

  Sosyal Girişimcilik Alanında Çalışan Program ve Platformlar

  Sosyal girişimcilikle ilgiliysen ve kimler bu alanda nasıl programlar yapıyor diye merak ediyorsan bu yazıda takip edip araştırabileceğin birçok program ve platform bulabilirsin.

  Ashoka Vizyoner Programı Nedir?

  BinYaprak ve TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak'ın seçildiği Ashoka Vizyoner programı hakkında merak ettiklerin yazıda!

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.