Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  2 dakika okuma süresi (308 kelime)

  Faydasıçok Vakfı Mentorluk Programı: Sedefteki İnciler

  Milyon Kadına Mentor Programı paydaşlarımızdan Faydasıçok Vakfı'nın Sedefteki İnciler Projesi hakkında bilgi edinebileceğin yazımız yayımda. Keyifli okumalar!

  Resim1

  Milyon Kadına Mentor Programı paydaşlarımızdan Faydasıçok Vakfı'nın Sedefteki İnciler Projesi hakkında bilgi edinebileceğin yazımız yayımda. Keyifli okumalar!

  Sedefteki İnciler Projesi; Türkiye'nin birçok ilindeki üniversitelerin mühendislik fakültesinde okuyan mühendis adayı genç kızlarımızı maddi ve manevi olarak desteklemeyi, onların donanımlı mezunlar olarak iş hayatına katılmalarını hedeflemekteyiz. Proje kapsamında; Faydasıçok Akademi, Faydalı İşler staj programı, mentorlük ve istihdam destekleri sağlanmaktadır.

  Mentor programında; alanında deneyimli iş insanları ile geleceğin kadın mühendisleri olan İncilerimiz bir araya gelmektedir. Bu sayede mentorlerimiz, deneyimlerini, kendi kariyer adımlarını ve iş hayatı ile ilgili önemli ipuçlarını menteelerine aktarmaktadır. Menti ve mentorler yapılan değerlendirmeler sonucunda ilgi alanlarına göre eşleştirilmekte ve kasım-haziran ayları arasında periyodik olarak yüz yüze ve online görüşmeler gerçekleştirmektedirler. 

  Mentorlük programı 2,3 ve 4 sınıf öğrencilerimiz için planlanmaktadır. Mentör ve mentilerimizin ayda en az bir kez görüşme yapmaları beklenmektedir. Dönem açılışında mentorlerimize bilgilendirme seminerleri yapılmakta, mentorlük konusunda bilgilendirme eğitimleri verilmektedir. 4.sınıf ve mezun İncilerimize mentorlük desteğinin yanı sıra koçlukta verilmektedir. Koçluk ve mentorlük desteğiyle İncilerimizin iş hayatına daha hazırlık olmaları hedeflenmektedir.


  Mentör ve mentilerimize Ara Dönem Değerlendirme ve Dönem Sonu Değerlendirme anketi olmak üzere yılda iki kez anket uygulanmaktadır. Anket sonuçlarına göre program içeriği takip edilmekte, menti ve mentörlerin program hakkındaki geri bildirimleri incelenmektedir.

  Mentörlerimizle iç iletişim ve sosyal bağlarımızın güçlendirilmesi için sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Atölye çalışmaları, şiir geceleri, müze gezileri, sohbet programları gibi etkinlikleri mentorlerimiz içinde organize etmekteyiz.

  Sedefteki İnciler Programı hakkında detaylı bilgiye bu link aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

  Faydasıçok Vakfı Hesaplarımız:

  faydasicokvakfi.org

  Instagram

  Twitter

  Facebook

  LinkedIn

  YouTube

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.