Bunları Yapmadan Mezun Olma

  Bunları Yapmadan Mezun Olma

  Üniversite, birçoğumuz için ilham kaynağı, farklı perspektifler kazanabileceği yenilikler yaratabileceği bir ortam. Peki bu süreyi en kaliteli şekilde geçirmek için neler yapmalıyız?

  1) İLETİŞİMDE OL

  Üniversitede edineceğiniz arkadaşlıklar ve çevre size ömür boyu etki sağlayacaktır. Staj yaptığınız yerde tanıştığınız insanlar, farklı ortamlarda tanıdığınız arkadaşlar size birçok vizyon katacağız gibi çeşitli kapılar da açabilir. Bu esnada insan ilişkilerini sıkı tutmanız çok önemli olacaktır. Başarmış kişilerle biraraya gelmenin, onları dinlemenin size "Bunu da yapabilirim" hissini vereceğine eminim.

  2) STAJ YAP!

  Staj yapmak bazı üniversitelrde bir zorunluluk gibi dursa da kendinizi deneyimlemeniz için en iyi yol. Ne kadar staj yaprsanız o kadar farklı alanlar keşfedip istedğiniZi anlayabikirsiniz.

  3) MENTORUN OLSUN!

  Daha önce senin geçtiğin yoldan geçmiş birinden fkir dinlemek, onun yol gösterdiği kişi olmak sizin kariter basamaaklarınız daha kolay kazanmanızı sağlayacaktır.

  4) GÖNÜLLÜ ÇALIŞ!

  Mutlaka gönüllü çalış! Gönüllülük grup çalışmasını en iyi hissedeceğin yerdir. Seni başarıya götüren en önemli basamaklardandır. Başarmış insanlara baktığında onlar da hep bu yollardan geçtiler! Sakın unutma!

  Haydi sen de bize kendi üniversite tecrübeni, neler yaptığını anlat! 

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Gamze Biçen tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  BinYaprak Misafir Yazar henüz özgeçmişini yazmamış
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.