Ücretsiz Eğitim Platformları: Khan Academy

  Khan Academy

  İsterseniz lisede olun, isterseniz üniversitede! Bu yazımızda okul derslerinize çalışırken size yardımcı olacak online bir eğitim sitesiyle karşınızdayız: Khan Academy!

  Khan Academy, birçok konuda sayısız ders içeren online, ücretsiz ve kâr amacı gütmeyen bir eğitim kuruluşudur. 2008 yılında Salman Khan tarafından kurulmuştur. Okul derslerinden kişisel gelişime kadar aradığınız her konudaki dersi bu platformda bulabilirsiniz. Eğitim videolarına ek olarak öğrendiklerinizi pekiştirebileceğiniz ücretsiz aktivitelere de erişebilirsiniz. Dilerseniz bu platformu birlikte tanıyalım! 


  Khan Academy Kursları

  1- Okul Dersleri

  Okul öncesinden üniversite seviyesine kadar her konuda ders bulunmaktadır. 1. sınıftan 12. sınıfa kadar matematik ve fen müfredatlarını içerir. Ayrıca üniversite öğrencileri için matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler dersleri bulunmaktadır. Sınıflara göre kategorilere ayrılmış derslerle hızlıca öğrenmeye başlayabilirsiniz.

  2- Sınava Hazırlık Dersleri

  Okuldaki sınavlara, üniversite giriş sınavlarına ve üniversitedeki sınavlara hazırlanırken Khan Academy'den yararlanabilirsiniz. Ayrıca ingilizce sayfasında SAT, LSAT ve Praxis Core sınavları için müfredatlar da bulunmaktadır.

  3- İlgi Alanlarınızı Keşfedin

  Sanat tarihi, finans, bilgisayar bilimi, ingilizce gibi ilgi alanlarınıza uygun dersleri bulup kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca Modern Sanat Müzesi (MoMA) ve Britanya Müzesi gibi birçok müzeyi keşfedip hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hangi dersler sunulur? Hangi eğitimler var?

  Okul dersleri, üniversite dersleri, müfredattan bağımsız dersler ve çok daha fazlası bulunuyor. Her konuda ders bulmak mümkün.

  https://www.khanacademy.org/

  Eğitimler hangi dilde veriliyor?

  Eğitim dili İngilizce'dir. Eğitim videolarının çoğunun Türkçe versiyonları ya da Türkçe altyazıları bulunmaktadır.

  Ücretli mi?

  Khan Academy tamamen ücretsizdir.

  Kimler eğitim alabilir?

  Her sınıf, seviye ve yaş için eğitimler bulunmaktadır.

  Sertifika verir mi?

  Sertifika verilmemektedir.

  Kurs süresi ne kadar?

  Eğitim videoları ve aktivitelerinin sayısına, uzunluğuna, içeriğine göre süreleri değişmektedir. Ayrıca öğrenme hızınıza göre eğitimleri düzenleyebilirsiniz.   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  İlayda Özırmak henüz özgeçmişini yazmamış
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.