Teorik Bilgilerin Pratiğe Yolculuğu

  Teorik Bilgilerin Pratiğe Yolculuğu

   İş hayatında yeni fikirlerinizi var olan yapıyı geliştirmek için nasıl kullanırsınız? Cevabı merak ediyorsan makaleyi oku!

  İşinizin ilk günü itibari ile bu güne kadar öğrendiklerinizi pratikte uygulama yolculuğunuz başladı. Bu yolculukta her teorik bilginin pratikte uygulanamadığını görmek sizi şaşırtmasın. İş dünyasına ait pratikler gördüğünüz teorilerin en faydaya çevrilmiş halidir. Çünkü eğitimlerini aldığımız nice konu iş dünyasında işe yaramayabilir ya da henüz uygulanmamış olabilir. Bu yolculuğu tecrübeli ekip arkadaşlarınıza çok soru sorarak ve öğrendiklerinizi uygulayarak deneyimleyeceksiniz. Sorularınız ve gözlemleriniz ile yeni öğrendiklerinizle yolculuktaki yokuşları daha rahat geçeceksiniz. Merakla araştırma için her zaman istekli olun. Ekibinizdeki herkes sizin yeni olduğunuzu biliyor ve öğrenmeye hevesli olduğunuzu fark eden ekip arkadaşlarınız ve yöneticiniz size destek olacaktır. Sizde var olan taze yeni bilgiler ve yeni bakış açınız ile işe farklılıklar katabilirsiniz. Uzun zamandır aynı yöntemle yapılan işe farklı bir bakış açısı ile değer katacak şekilde yeni yöntemler önerebilirsiniz. Aklınıza yeni gelen fikirleri paylaşın, uygulanıp uygulanamayacağı konusunda muhakkak bağlı olduğunuz yöneticiye sunmalısınız. 

   Bazen yepyeni bir bakış açısı işe yeni başlayan taze fikirlerden çıkabiliyor. Bu süreçte fikirleriniz kurum kültürüne uymuyor ise uygulanmayabilir. Bu sizi de-motive etmesin, siz yine taze fikirleriniz ve farklı bakış açınızla üretmeye devam edin. Teorik bilgileri pratiğe dökerken deneme yanılma çok fazla yaşanacaktır. Ama unutmayın sizden daha önce bunları deneyen kurumunuz en fayda getirecek yöntemleri kullanıyor olacaktır. Bu yüzden uygulamaları deneyimlerken onları geliştirmek üzerine yeni fikirler üretebilirsiniz. Yepyeni bir uygulama getirmeniz bazen gereksiz karşılanabilir bazen işe de yarayabilir. İlk aylarda bu yeni fikirlerinizi her seferinde yöneticinizle rahatlıkla paylaşıp aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. Soru sormaktan, araştırmaktan ve öğrenme isteğinizden hiç vazgeçmeyin. Çünkü bunlar sizin pratik uygulamalarınızı anlayarak ve içinize sinerek yapmanızı sağlayacaktır. Bir süre sonra kurum içi uygulamaları çok daha hızlı yapabileceksiniz. Uzun yıllardır belirli pratiklerle ilerlemiş şirketlerin yanında start-up firmalar size daha fazla yeniliklerinizi uygulama şansı verebilir. İş dünyasına yepyeni bir soluk getirme hayaliniz var ise start-uplar ya da girişimciliğiniz ile kendi firmanızı kurmanız yeni teorileri denemeniz için size daha çok fırsat verebilir.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  <p>Berfe, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümü ile başladığı üniversite hayatına Klagenfurt Universitat Psikoloji-Sosyoloji okuyarak tamamladı. Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimi sürecinde iş dünyasında ilk adımı Aile Danışmanlığı yaparak başlama kararı aldı. Ardından İnsan Kaynakları alanında ilerlemeye karar verdi. Berfe iş dünyasında iç motivasyonunu yüksek tutmak, huzurlu ve başarılı hissettirecek yolun insana dokunan bir iş ile mümkün olacağını düşündüğü için Su Entertainment turizm sektöründe İnsan Kaynakları Asistanı olarak  görev almaya başladı. Bu süreç içinde İnsan Kaynakları profesyoneli olmak adına Bilgi Üniversitesi Endüstri Psikoloji ve Organizasyonel Gelişim eğitimine devam etti. Sonrasında Manpower Danışmanlık şirketinde İşe Alım Danışmanı olarak danışmanlık alanında ilerledi. Uluslararası alanda çalışmak istediği için  kurum hayatına geçiş kararı alarak retail sektöründen DeFacto ile yolları kesişti, International HRBP olarak kariyerine CIS & Balkanlar & Asya'dan sorumlu olarak devam ediyor. Aynı zamanda Earth Association for Regression Therapy okulunda International Regresyon Terapi konusunda eğitimine devam ediyor ve çalışmalarda bulunuyor.</p>
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.