21 Ekim İş'te Kız Kardeşlik Gününü Kutladık

   Kurucularımız Melek Pulatkonak ve Aslı Caner, 21 Ekim İş'te Kız Kardeşlik Günü'nde 3 yıllık BinYaprak serüvenini anlattı.

  Melek Pulatkonak, Avusturya Lisesi'nden mezun olup soluğu yurt dışında alan Melek Pulatkonak, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. MBA sonrası girişimcilik serüveni başladı. hakia.com'daki kurucu ortaklığı ve 20 yıllık yurt dışı deneyimini geride bırakıp, Microsoft'da Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye'ye döndü. 2015'de dünya vatandaşı olan Türk kadınlarının global kız kardeşlik çemberi olan TurkishWIN'i kurdu. 2013 yılında kurumsal hayatı bırakıp tam zamanlı TurkishWIN'de çalışmaya başladı. Yeni bir TurkishWIN girişimi olan BinYaprak'ta milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek ve kadını iş hayatında harekete geçirmek için BinYaprak dijital kız kardeşlik çemberini halka halka büyütüyor.

  Aslı Caner, Marmara Üniversitesi'nde İletişim okuyan ve bu alanda uzmanlaşan Aslı, 14 yıl farklı yayın kuruluşlarında muhabirlik, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptıktan sonra girişimci olmaya karar verdi. 2007-2015 yılları arasında gençlik pazarlaması üzerinde uzmanlaşan, kurucu ortağı olduğu Youth Media'da Ajans Başkanı olarak pozisyon aldı… 2010 yılında Endeavor Girişimcisi oldu. 2015'te Youth Media'dan ayrıldı. İçine sinen girişimcilik geni bu arada boş durmadı, üyesi olduğu TurkishWIN'in Kurucusu Melek'in hayal ve şirket ortağı olarak 2015'de BinYaprak'ı hayata geçirmek için yola çıktı. 2016'da TripDigi'nin ortağı oldu ve seyahat sevenlerin çok sevdiği LifePinner'ı hayata geçiren ekipte yer aldı. Ardından Atölye Eğlence ve Medya Yönetimi'nde Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Hem evli hem de Ege'nin annesi. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.