Akademi Günü - Ferko Assembly Ziyareti

  ferko-assembly-

   Her ay biz CampusWINner'ları bir araya getiren, aylık komite değerlendirmelerini paylaştığımız, hangi konular üzerinde iyileştirmelerde bulunacağımız ve bu ay neleri başardığımız üzerine konuştuğumuz, kampüs liderleri olarak profesyonel yaşam ve liderlik becerilerine dair her ay yepyeni konularda, uzmanlardan aldığımız eğitimlerle ve onlardan dinlediğimiz tecrübelerle de bizi geliştiren ve değiştiren, kız kardeşlerimizle birbirimize ilham verip birbirimizden ilham alma fırsatını yakaladığımız Academy Day'lerden birini daha 2 Mart günü Ferko Assembly Meeting'de gerçekleştirdik.

  Bu ay Academy Day her zamanki sıcaklığı ile güne yüzümüzden gülücükler çıkararak başladı. Sabah 09.30'da kahvaltı esnasında birbirimizle uzun ve keyifli sohbetler ettik ve uzun süredirgöremediğimiz, şehir dışından gelen lider arkadaşlarımızla özlem giderdik. Ardından BIN&WIN kurucumuz Melek Pulatkonak'ın içten karşılamasıyla ve açılış sunumuyla başlayan Academy Day BIN&WIN takımının harika üyeleri Candeniz Önkol, Merve Konuralp, Tuğba Demirkaya ve Verda Uçan'ın sunumlarıyla devam etti. Tüm bu motive edici açılış sunumlarından hemen sonra sırada birbirinden inanılmaz işler çıkaran tüm komitelerin aylık çalışmalarına dair sunumları vardı ve hepimiz içten içe #iştekızkardeşlik ve #oyaparsabendeyaparım mottolarının tüm coşkusunu hissedeceğimiz Genç Kadın Kariyer Günü'nün heyecanıyla tüm sunumları dinledik çünkü 16 Mart'ta #yarınsenin diyecek ve geleceği bu çok güçlü olan ve çalışan kadının dijital kız kardeşlik ağı CampusWIN ile değiştirip geliştireceğiz inancı hepimizin yüzündeki o kararlı, güçlü gülümsemeden ve gözlerindeki pırıltıdan anlaşılıyordu.

  Öğle yemeği arasından sonra ilk konuşmacımız Hasan Tahsin Güngör bizimleydi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde verdiği İş Yaşamı dersi ve İş Kavramları Danışmanlık Hizmetleri şirketi bünyesinde sunduğu profesyonel danışmanlık hizmetleri ile ilgili edindiği tecrübeleri bizimle paylaşan, CampusWIN ağının gücüne dair kazanımlarını, değerlendirmelerini aktaran ve ardından Endüstri 4.0'ın talep ettiği yedi beceriyi tanımlayarak, bu becerileri yaşamımıza ve kariyer yolculuğumuza nasıl adapte etmemiz gerektiğini bize aktaran Hasan Tahsin Güngör hayatımızın belirli dönemlerinde kendimize sormamız gereken ve bizi benliğimizle barıştıracak hatta belki de tanıştıracak dört temel soruyu da cevaplayarak yolculuğumuza başlamamız gerektiğini tavsiye etti.Bu dört temel ve özümüze ilişkin sorular şunlardı: 'Ben kimim?, Ben neden varım?, Ben nereye varmak istiyorum ve ne zaman varmak istiyorum?' Bizlerle bu değerli bilgileri paylaştıktan sonra Hasan Bey gelişimin bulunduğumuz halden daha iyi ve tercih edilir duruma gelmek olduğunu, tüm bu gelişime de eyleme geçerek yön verebileceğimizi de ekledi.

   Ardından Yaprak Metin ve beraberindeki dört çalışma arkadaşı bizlere karakterimizin profesyonel iş yaşantımızda takındığımız tutumları, sergilediğimiz davranışları nasıl belirlediğini, tüm bunların bizi yansıtan birer beceri olduğunu anlattılar ve grup mülakatlarında tüm bu becerilerimizi nasıl kullandığımızı gösteren bir olay çalışması sundular, bizi gruplara ayırdılar ve kendileri de gruplarda bizi uzman bir bakış açısıyla gözlemlediler. Her bir grupta olayı çözümlerken her birimizin birbirinden eşsiz özellikleriyle olaya yaklaştığı ve farklılıklarımızın da bizi bir araya getirdiği, işbirliği ile birbirimizi desteklediğimiz ve CampusWIN ekip ve liderlik ruhunu da yansıtan davranışlarımızla çözüme ulaştık. Süremiz dolduğunda her grup ve grup içindeki her lider grubun başında yer alan uzman tarafından değerlendirildi, sonuç olarak her birimiz bambaşka müzik aletleriyle ama uyum içinde harika bir şarkı yaratmış gibiydik.

  Akademi Günü sona erdikten sonra saat 19.00'da Silikon Vadisi'ne bağlanarak STEAMWIN canlı yayını gerçekleştirdik. Bizlere katılan Türkiye'nin Mühendis Kızları'ndan arkadaşlarımızla Amerika'ya nasıl gittiklerini, burs kazanmak için denememiz gereken yolları, Indiana Üniversitesi ve Silikon Vadisi deneyimlerini, çalışmalarını bizimle paylaşan, asla çekinmeden, bahaneler üretmeden, sınırları zorlayarak bakış açımızı ve farkındalığımızı genişleterek yolumuzu çizmemizi öneren ve de en önemlisi akademi ve teknoloji dünyasında kadınlar olarak biz varız diyebilecek güçte olduğumuzu bir kez daha fark ettiren kadınlarla aynı canlı yayını 15 Mart akşamı da Genç Kadın Kariyer Günü için gideceğimiz Yeditepe Üniversitesi'nde de gerçekleştireceğiz.

  Akademi Günü ve sonrasındaki STEAMWIN canlı yayını dopdolu ve çok keyifli geçerek, farkındalığımızı, üretkenliğimizi ve motivasyonumuzu daha da artırdı. On bir saatin ne kadar hızlı geçtiğine inanamadığım bir akademi günü daha BIN&WIN kız kardeşlik çemberinin bir parçası olarak ne kadar şanslı olduğumu, bu ağı ne kadar çok sevdiğimi , bu çembere katılmanın verdiğim en doğru kararlardan biri olduğunu ve birlikte daha nice harika işler çıkaracağımızı fark ederek sona erdi.

  Bizimle olan herkese çok teşekkürler, bir sonraki akademide görüşmek dileğiyle…

  Unutma kız kardeşim sensiz bir eksiğiz!

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.