Kişisel ve Profesyonel Gelişimde Bir Yolculuk: CampusWIN Academy Lideri Meltem Alışır

  WhatsApp-Image-2024-05-09-at-00.57.32

  CampusWIN Academy Liderlerimizden Meltem Alışır, CampusWIN deneyimlerini sizin için paylaştı. İlhamla kalın! 

  Herkese Merhaba,

  Ben Meltem Alışır, Business Circle CampusWIN liderlerinden biriyim. Yaklaşık 3 yıl önce başladığım CampusWIN yolculuğumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Üniversiteye başladığım ilk yıldan itibaren sosyal olmak, gönüllü topluluklarda yer almak, okul kulüpleri ve faaliyetlerinde sorumluluk almak, bir akademinin parçası olmak, networkumu ve becerilerimi geliştirmek benim için çok önemliydi. İsteklerimden birini gerçekleştirmek için okulumun Women in Business kulübüne katılmıştım ve orada tanıştığım kişiler sayesinde CampusWIN'i duyma imkânı buldum. Çok sevdiğimiz mezun liderlerimizden bir kaçıyla kulüp aracılığıyla tanıştıktan sonra parçası olmak istediğim topluluklardan birinin CampusWIN olduğuna karar verdim. Daha sonrasında pandemiyle pasifleşen sosyal hayatımız ve aktif olmak istediğim dönemde böyle bir engelle karşılaşmış olmak beni demotive etmişti ta ki karşıma CampusWIN başvurusu çıkana kadar… 

  CampusWIN sürecime başlamak için profesyonel bir elemeden geçtikten sonra event ekibine dahil oldum ve kız kardeşlerimle tanıştım. Pandemi süreci boyunca, 1 yıl yüz yüze hiç görüşmeden, her hafta online olarak bir araya geldiğim insanlara şuan kız kardeşim diyebiliyorsam CampusWIN sayesindedir. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, aylık toplantılar, ortak yürütülen sorumluluklar ve diğer bir araya geldiğimiz tüm anlar, farklı ekiplerdeki kız kardeşlerimi de tanımamı sağladı. Pandemi sürecinde CampusWIN ailesinin parçası olmak hedeflerime yürüdüğüm yolda attığım en güzel adımlardan biriydi. Üniversite hayatı, her birimizin çeşitli zorluklardan geçtiği, çokça başarı ve başarısızlığa şahit olabildiği, kendini keşfettiği ve kendi hikayesini yazdığı bir dönem. Bu süreçte gördüğümüz destek ve kazandığımız deneyimler hayatımızda çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebilirim. Kim olduğumuzu belirlerken yolda kimlerle yürüdüğümüz ise çok daha kıymetli. CampusWIN'de edindiğim arkadaşlıklar yürüdüğüm yolda bana her zaman desteğini hissettirdi. Sanki oluşturduğumuz bir network değil de bir bağ vardı ve bunu böyle hissettiğim, hissettirebildiğim için çok şanslıyım.

   CampusWIN mezuniyetime yaklaştığım bu dönemde, bana kattığı her şey için çok mutluyum. Alanlarında başarılı birçok genç profesyonel kız kardeşlerim ve iş kadınlarıyla tanıştım. Kendi kendime edinmekte zorlanacağım belki de edinemeyeceğim network ortamını CampusWIN sayesinde elde ettim. Bakış açımı, ufkumu, niteliklerimi geliştirmeme çokça katkı sağlayan her eğitim, buluşma, görev ve sorumluluklar için çok teşekkür ederim. Kadınların her yaşta lider ve birçok şeye öncü olabileceğini, farkındalığı yüksek bireyler olarak kendimizi yetiştirmemiz gerektiğini burada öğrendim. Lider, başarılı ve güçlü birçok ruh ile oluşturulan bu ekosistemin farklı ekiplerinde, farklı rollerde sorumluluk alma imkanına sahip oldum. İçeriğinde barındırdığı kişisel gelişimimize katkı sağlayacak etkinlikler ve eğitimlerle kendi vasıflarımızı geliştirirken, mentorluk ve koçluk programları sayesinde de bireysel hayatımızı yönetmek, kariyer hayatımızda ne istediğimize karar vermek, hedeflerimizi belirmek gibi birçok konuda destek aldım. Kendi gelişimlerimizi görmek ve CampusWIN'in gelişiminde de katkı sağlamak benim için inanılmaz bir keyifti.

  CampusWIN yolculuğum sonuna gelirken diğer taraftan yolculuğun asla bitmeyeceğini biliyorum. Sürecim boyunca edindiğim deneyimleri ve bakış açımı sizlerle paylaşarak, belki de kendi yolculuğunuza CampusWIN'i dahil etmenize fayda sağlarım. Kendi hikayemizi yazdığımız ve kişisel gelişimimize katkı sağlayacak ekosistemlerde bulunduğumuz bir yolculuk dileğiyle. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Biz TurkishWIN liderlik programı CampusWIN Academy'de senin için yazılar yazan kız kardeşleriniz. İşte fırsat eşitliğini sağlamak için yetkinin ötesinde liderlik edip, fark yaratmak ve kendimizi geliştirmek için birlikteyiz. Her Mart ayında aramıza yeni kız kardeşlerimiz katılıyor. Bekleriz🙂

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.