Ahu Serter: Kadına Yatırım Yapmak En Az Altın Kadar İyi Bir Fırsat

  Ahu Büyükkuşoğlu Serter, kadınların liderliğindeki işletmelerde girişimci ve yatırımcıdır. Kadınlara yatırım yapmanın iyi bir iş ve kullanılmayan bir fırsat olduğuna inanıyor.

  Ahu, kariyerine Wall Street'te portföy yöneticisi olarak başladı. Ahu, 2002 yılından bu yana iş geliştirme sorumlusu, yönetim kurulu üyesi,
  Otomotiv, beyaz eşya, turizm ve kimya sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubu olan Farplas Group'ta CFO ve son olarak da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Grup içindeki çalışmaları sırasında şirket sayısı ikiden dokuza, ciroları ise on katına çıktı. Ahu, bu dönemde üç uluslararası ortak girişime de liderlik ediyor.

  Sanat yönetimi gibi farklı alanlara da yönelen Ahu, Türkiye'nin ilk sanat oteli Casa Dell'Arte Hotel of Art & Leisure'ı kurmuş ve aynı zamanda Arya Kadın Yatırım Platformu'nun da kurucusudur. Girişimciliğinin ötesinde, ağırlıklı olarak kadınlara ve otomotive, mobiliteye ve teknolojiye yatırım yapmaya odaklanmış deneyimli ve akredite bir yatırımcıdır.

  Ahu Serter, Galata Business Angels üyesi, WPO (Kadın Başkanlar Derneği) Türkiye Başkanı, İELEV (İstanbul Mezunlar Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi ve EPOS7 (Kültürel Mirası Koruma Derneği), TÜGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği) aktif üyesidir. Derneği), TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği), KAGIDER ( Women Entrepreneurs Association of Turkey). 
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Avrupa, Amerika ve Türkiye'de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. BinYaprak bir TurkishWIN girişimidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.