Altın Mimir: Sağlık Lisesinden, Hukuk Bölümüne "Emek" Hikayesi

  Altın Mimir ile Sağlık Lisesinden, Hukuk Bölümüne "Emek" Hikayesi Ezber Bozan: Avukat. 

  Tunceli'den sekiz kız kardesten biri. Yüreginin sesini dinler, itinayla ezber bozar. Altın Mimir, 1972 yılında Ovacık/Tunceli'de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ovacık'ta tamamladı.1985 ile 1989 yılları arasında Çorum Sağlık Meslek Lisesi'ni bitirdikten sonra, hemşire olarak Sağlık Bakanlığı'na bağlı Beyoğlu Devlet Hastanesi'nde görev yaptı. 

  Bu süre içinde gece çalışıp, gündüz okuyarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimini tamamladı.1994 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi mezuniyetini takiben Prof. Dr. Çetin Özek'in yanında avukatlık stajını bitirdi. 1998 yılında çalıştığı hukuk bürosundan ayrılarak, Emek Hukuk Bürosu ismini vereceği kendi bürosunu kurdu. İstanbul Barosu'na 1995 yılında kaydolan Altın, kariyeri boyunca bir çok medeni, ticari ve ceza davasında görev alarak müvekkillerini başarı odaklı temsil etmenin yanı sıra, bankacılık ve finans sektöründe krizin baş gösterdiği 2000 yılında el konulmuş olan bazı bankaların borç yapılandırması ile bu sektördeki özel hukuk ve ceza davalarında da aktif olarak görev yapmıştır. 

  Altın Mimir halihazırda başta kadına ve aile içi şiddete karşı olmak üzere çok yönlü hukuki destek vermekle birlikte aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı farklı sektörlerdeki birçok kurum ve kuruşlara hukuki danışmanlık yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesi ikinci sınıfta okuyan Emek adında bir oğlu olan Altın, topluma olan borcunu ödemek ve toplumdaki misyonunu yerine getirmek adına, KAGİDER başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak yer almaktadır. Bu manada Emek Hukuk Bürosu'nun tüm çalışanlarının kadın olması bir tesadüf değil, Altın'ın,kadının toplumdaki varlığını yükseltmek adına yapmış olduğu bilinçli bir tercihtir.  

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Avrupa, Amerika ve Türkiye'de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. BinYaprak bir TurkishWIN girişimidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.